Strona główna Sport Piłka nożna Alarm na pokładzie!

Alarm na pokładzie! [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica po raz piąty w tym sezonie znaleźli już swojego pogromcę. Biało-zieloni po fatalnym, szczególnie w linii defensywnej występie przegrali na wyjeździe z Piastem Żmigród 2:5.

CSC_5960

Po tej porażce drużyna prowadzona przez Marcina Dymkowskiego spadła na 15. miejsce w tabeli, a jak wiemy sezon 2015/2016 jest wyjątkowy. Wskutek planowanej reorganizacji III ligi, w tej klasie rozgrywkowej utrzyma się zaledwie 7-8 zespołów. Obecnie do bezpiecznej strefy tracimy już 8 punktów.

Początek meczu nie zwiastował aż siedmiu strzelonych goli i pewnego triumfu gospodarzy. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a bramkarze obu ekip z rzadka zmuszani byli do interwencji. Tak było do 23. minuty… Strzał jednego z rywali odbił Amin Stitou, do piłki dopadli gospodarze, a całą akcję sfinalizował Mateusz Fedyna. Wydawało się, że biało-zieloni ruszą do natarcia, ale swoje kolejne szanse mieli miejscowi. W 40. minucie uratował nas jeszcze słupek, ale po chwili mieliśmy już 3:0. Najpierw z rzutu wolnego rezultat podwyższył Sebastian Zagórski, a następnie Mateusz Fedyna skutecznie wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

Po zmianie stron całkowicie przejęliśmy inicjatywę i gdy w 55. minucie po golach Grzegorza Borowego i Mateusza Jarosa zrobiło się tylko 3:2 dla gospodarzy, wydawało się, że nasi piłkarze są w stanie odwrócić jeszcze losy meczu. Niestety znów rozpoczął się festiwal nieudolności świdnickiej defensywy, dziurawej w tym meczu jak ser szwajcarski. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Mazurek, a pojedynek zakończył się wynikiem 5:2. Po raz kolejny spotkanie kończyliśmy w osłabionym składzie, po tym jaką czerwoną kartką za ostry faul ukarany został Sławomir Truszczyński.

Piast Żmigród – Polonia-Stal Świdnica 5:2 (3:0)

Polonia-Stal: Stitou, Ciuba, Marszałek, Salamon, Truszczyński, Borowy, Szuba (80′ Mazanka), Gładysz (55′ Ł. Kot), Jaros, Skrypak (55′ Sowa), Tarnov

/FOTO: Ziobro/