Strona główna Sport Inne Polonii Świdnica stuknie siedemdziesiątka

Polonii Świdnica stuknie siedemdziesiątka [PROGRAM OBCHODÓW]

0

Na najbliższy weekend 19 i 20 września zaplanowano obchody 70-lecia istnienia najstarszego klubu w naszym mieście – MKS-u Polonia Świdnica. Obchodom przyświeca hasło „Historia miasta historią klubu, historia klubu historią miasta”.

polonia-lechia (7)

Mimo iż Polonia to dziś klub jednosekcyjny (akrobatyka), to o swoich korzeniach pamiętają też inne kluby i dyscypliny sportowe w naszym mieście, które również szykują się do jubileuszu (piłka nożna – Polonia-Stal Świdnica), siatkówka (MKS Świdnica) i boks (Boks Polonia Świdnica). Większość z atrakcji przewidziano na niedzielę, 20 września, ale święto rozpocznie się już dzień wcześniej.

000000baner

Na sobotę na godz. 14.00 zaplanowano piłkarski mecz III ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Górnikiem Wałbrzych. W niedzielę wielki piknik dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tego dnia odbędzie się m.in. korowód sportowy, gry i zabawy dla wszystkich uczestników, turnieje piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki plażowej i tenisa ziemnego, mecze pokazowe, czy też występy artystyczne. Miejscem obchodów jubileuszu będą obiekty sportowe Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza odbędzie się nie na stadionie, a na terenie świdnickiego lodowiska.

70-lecia

Szykuje się niezapomniane widowisko, bądź jego częścią i odwiedź w weekend Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji świętując wspólnie jubileusz 70-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Świdnica. Patronat nad obchodami objął Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki, poseł Teresa Świło, a także prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułStrzegom organizatorem Mistrzostw Europy w 2017 roku
Następny artykułŚwiętowali Dzień Godności [FOTO]