Strona główna Bez kategorii Świętowali Dzień Godności

Świętowali Dzień Godności [FOTO]

0

Dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także wsparciu Urzędu Miasta w Świdnicy, na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Słobódzkiego odbył się we wtorek, 15 września 15. Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną BIS. 

CSC_5904

Dzięki pozyskanym środkom Dzień Godności mogliśmy świętować nie tylko 5 maja, a także teraz. Od czerwca do listopada 2015 roku organizujemy Warsztaty Edukacyjno-Motywujące „Nowa jakość wsparcia społecznego dla osób z zaburzeniem psychicznym i niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin”. Są to warsztaty, szkolenia, konsultacje ze specjalistami, konkursy oraz imprezy integracyjne, rekreacyjne i kulturalne, które mają przyczynić się do poprawy jakości życia rodzinnego i społecznego – tłumaczy Ewa Kowalska, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

W imprezie integracyjnej zorganizowanej 15 września udział wzięło blisko 200 uczestników – podopiecznych OREW-u (Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy), ŚDS-u (Środowiskowego Domu Samopomocy) i WTZ (Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie). – Pragniemy rozruszać trochę rodziców i pokazać wszystkim, że nie jesteśmy ludźmi drugiej kategorii. Pragniemy poprawić ich morale. Chcielibyśmy kiedyś wyjść szerzej z integracją i zbudować być może jako pierwsi w Polsce system wsparcia, począwszy od dzieci w najmłodszym wieku, a kończąc na osobach starszych. Do tego Zakład Aktywizacji Zawodowej dla wszystkich osób z terenu powiatu świdnickiego. To wiąże się jednak ze sporymi nakładami finansowymi – dodaje Ewa Kowalska.

 

 

Poprzedni artykułPolonii Świdnica stuknie siedemdziesiątka [PROGRAM OBCHODÓW]
Następny artykułPierwsze listy do parlamentu zarejestrowane