Strona główna Bez kategorii Polonii Świdnica stuknęła siedemdziesiątka!

Polonii Świdnica stuknęła siedemdziesiątka! [FOTO]

0

Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica obchodzi w ten weekend (19 i 20 września) jubileusz 70-lecia swojego istnienia. W sobotę w świdnickim teatrze odbyła się uroczysta gala podczas której wyróżnieni zostali najbardziej zasłużeni sportowcy, trenerzy i działacze najstarszego klubu w naszym mieście i drugiego po Ślęzie Wrocław na Dolnym Śląsku! Co ciekawe wrocławianie zaplanowali swoje obchody również w ten weekend.

CSC_6169

Uroczystości 70-lecia istnienia Polonii Świdnica rozpoczęły się już w zasadzie o godz. 14.00, kiedy to na stadionie świdnickiego OSiR-u rozegrany został mecz piłkarskiej III ligi pomiędzy kontynuującą piękną tradycję Polonii Świdnica – Polonii-Stali Świdnica z zaprzyjaźnionym Górnikiem Wałbrzych. Lepsi w tej konfrontacji okazali się wałbrzyszanie zwyciężając 2:1. O 17.00 rozpoczęły się uroczystości w świdnickim teatrze, w którym nie zabrakło znamienitych gości – m.in.: Tomasza Siemioniaka, ministra obrony narodowej, senatora Wiesława Kiliana, posłów: Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Teresy Świło i Roberta Jagły, prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Padewskiego i oczywiście znakomitych sportowców, trenerów oraz działaczy czterech klubów wywodzących się z Polonii – sekcji akrobatyki, boksu, piłki nożnej, a także piłki siatkowej.

70-lecia

Na niedzielę na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano festyn sportowy, w którym zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Będą turnieje, pokazy, występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych i wiele wiele innych.

/MDvR/

Poprzedni artykułEkologiczna sobota w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułWszystko o mieście przez sms