Strona główna Bez kategorii Kto zostanie laureatem 8.Okiem Młodych?

Kto zostanie laureatem 8.Okiem Młodych?

0

Już w najbliższy poniedziałek startuje 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Największe emocje bez wątpienia będą budzić pokazy konkursowe – najciekawsze dokumenty autorstwa młodych reżyserów z Polski i Europy, które powalczą o festiwalowe nagrody.

Okiem Młodych 12.09
Laureata głównej nagrody, Grand Prix dla najlepszego filmu w Konkursie Polskim, który otrzyma 5000 złotych oraz statuetkę „Złotego Oka” autorstwa Magdaleny i Andrzeja Kucharskich wybierze Jury w składzie: Artur Liebhart (przewodniczący Jury – założyciel firmy dystrybucyjnej Against Gravity, twórca i dyrektor festiwalu DOCS AGAINST GRAVITY), Iwona Łyko (filmoznawczyni związana z Filmoteką Praską) oraz Maciej Gil (animator kultury filmowej, autor programu Przeglądu Filmowego Kino na Granicy czy MFF Europejski Ekspres). Do dyspozycji kapituły będzie również Nagroda Specjalna Jury w wysokości 1500 złotych.

Swoją opinię wyrażą również najmłodsi uczestnicy festiwalu za pośrednictwem Nagrody przyznawanej przez Jury Młodzieżowe, złożone z trzech osób do 19 lat z okolic Świdnicy (nabór do Jury wciąż trwa, więcej szczegółów tutaj), a także widzowie – Nagroda Publiczności (ufundowana przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy) przyznana zostanie na podstawie głosowania po festiwalowych seansach. Filmy biorące udział w Konkursie Polskim będą miały szansę zdobyć także jedną z nagród specjalnych: Nagrodę dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych w wysokości 3000 złotych, ufundowaną przez Nadleśnictwo Świdnica oraz „Kinematografka” – nagrodę przyznawana w Konkursie Polskim przez osadzonych na oddziale więziennym Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Do udziału w „Okiem Młodych” zaproszeni zostali również studenci środkowoeuropejskich szkół filmowych. Nagroda Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych w wysokości 3000 zł – ufundowana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą – wraz ze statuetką „International View”, wykonaną przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich powędruje do laureata wyłonionego przez Jury w składzie: Adam Hanuljak (Słowacja), Radovan Sibrt (Czechy) i Jagoda Szelc (Polska).

Więcej o konkursach

Wciąż trwa też organizowany wspólnie z Dolnośląską Szkołą Wyższą konkurs na promocyjny wideoklip 8. odsłony świdnickiego festiwalu. Na laureata konkursu czeka pakiet nagród, w skład którego wejdą: bon edukacyjny DSW, karnet umożliwiający bezpłatne wejścia na filmy w sieci Multikino oraz karnet Akademii Filmowej Multikina, a także zestaw filmów na DVD o wartości 500 zł. Wybrany spot stanie się wizytówką wideo „Okiem Młodych” i pokazywany będzie przed wszystkimi festiwalowymi pokazami.

okiem mło plakat

Więcej szczegółów na www.OkiemMlodych.pl oraz na stronach Okiem Młodych na Facebooku i Instagramie. Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Poprzedni artykułLasy bliżej turysty
Następny artykułSzapołowska na Dniach Fotografii. Są wejściówki