Strona główna Bez kategorii Szapołowska na Dniach Fotografii. Są wejściówki

Szapołowska na Dniach Fotografii. Są wejściówki

0

Wystawy fotografii, spotkania autorskie, Fotomaraton i rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Zestaw 2015”. We wrześniu przez cztery dni swoje święto w Świdnicy obchodzić będzie fotografia. Wśród gości tegorocznych Dni Fotografii znajdzie się Grażyna Szapołowska. Wejściówki na spotkanie z aktorka można już odbierać w Informacji Turystycznej.

Grażyna_Szapołowska

Grażyna Szapołowska, fotografia Sergiusz Sachno z cyklu „Aktorzy”

Tradycją stało się, że w pierwszym dniu imprezy zaprezentowane zostaną prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej „Zestaw 2015”. – Ponad stu autorów nadesłało swoje zdjęcia na tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Zestaw 2015″, organizowany w Świdnicy. Sporą część stanowią prace z zagranicy – mówi Andrzej Protasiuk, który po trzyletniej przerwie powrócił do organizacji świdnickich Dni Fotografii. Laureatów konkursu poznamy w sobotę, 29 sierpnia. Jury wybierze i tym samym zakwalifikuje do wystawy najlepsze zestawy prac nadesłane na konkurs. Na zdobywcę Grand Prix konkursu czeka pięć tysięcy złotych. Zdjęcia można było nadsyłać w dwóch kategoriach: fotografia poszukująca i fotografia reportażowa.

Święto fotografii to nie tylko wernisaż wystawy pokonkursowej „Zestaw 2015”. Podczas tegorocznego święta swoje fotografie pokaże Sergiusz Sachno, który w Świdnicy otworzy wystawę „Aktorzy”. – Wielkoformatowe fotografie sportretowanych aktorów będziemy mogli zobaczyć w holu teatru miejskiego – mówi Protasiuk. Wśród osób, które w latach 80-tych zostały uwiecznione na kliszy przez Sergiusza Sachno, są m.in: Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Michał Bajor, Jan Kobuszewski i wspomniana już Grażyna Szapołowska, która spotka się z mieszkańcami Świdnicy w teatrze miejskim. Kolejną wystawą, którą będą mogli zobaczyć miłośnicy fotografii będzie wystawa Ryszarda Tabaki, który na stałe mieszka w Australii. – Autor na pewno nas zaskoczy – mówi Andrzej Protasiuk i dodaje – Jego fotografie są absolutnie wyjątkowe. Zdjęcia pokażą również znani aktorzy, a są wśród nich m.in.: Beata Tyszkiewicz, Małgorzata Niemen, Grażyna Szapołowska i Karol Strasburger.

Tegoroczne Dni Fotografii zakończy wystawa pokonkursowa świdnickiego Fotomaratonu, który wystartuje w sobotę, 26 września. – W dwunastogodzinnych zmaganiach może wziąć udział każdy fotografujący aparatem analogowym i cyfrowym. Liczy się kreatywność, indywidualny sposób patrzenia na otaczający nas świat, a najważniejsze jest wytrwanie do końca Fotomaratonu – mówi Protasiuk. Niespodzianką dla wszystkich będzie przygotowana przez Świdnicką Fotografię Niezależną camera obscura, do której każdy będzie mógł wejść i zobaczyć na własne oczy, jak działa pierwowzór aparatu fotograficznego.

Tegoroczne Dni Fotografii zaplanowano na 24 – 27 września 2015.

Spotkanie autorskie z Grażyną Szapołowską

27 września, niedziela, godz. 17.30
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury
wejściówki do odbioru w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2

 Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja najnowszej książki aktorki pt. „Zapomniałam o tobie”

 

 

Poprzedni artykułKto zostanie laureatem 8.Okiem Młodych?
Następny artykułOdtworzyli historyczny pomnik