Strona główna Sport Siatkówka Komplet punktów na inaugurację sezonu

Komplet punktów na inaugurację sezonu

0

Od pewnego zwycięstwa i co najważniejsze za trzy punkty nowy sezon rozpoczęły siatkarki MKS-u Świdnica. Występujące w roli gospodyń podopieczne Marka Olczyka pokonały 3:1 beniaminka rozgrywek Polonię Łaziska Górne.

MKS - SZCZYRK (fot. A. Krawczyk) (12)

Bardziej doświadczone na tym szczeblu rozgrywkowym świdniczanki swoją wyższość starały się udowodnić już od pierwszych piłek i to im się udawało. Pierwsze trzy sety były jednak wyrównany, a drugi padł nawet łupem przyjezdnych, które zwyciężyły 25:23. W ostatniej, czwartej odsłonie miejscowe postawiły kropkę nad „i” wygrywając do 19. W zespole zadebiutowała Paulina Szymańska grająca na pozycji libero, a po roku przerwy w MKS-ie znów oglądamy Alicję Krusiewicz. Niestety ze względu na problemy zdrowotne długa przerwa w sporcie czeka Małgorzatę Skalską.

MKS Świdnica – Polonia Łaziska Górne 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:19)

MKS: Małodobra, Druciak, Woźniak, Krusiewicz, N. Gezella, Sowa, Szymańska