Strona główna Sport Piłka ręczna Wysoka porażka ŚKPR-u w Poznaniu

Wysoka porażka ŚKPR-u w Poznaniu

0

Na tarczy ze stolicy Wielkopolski wrócili piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Terebuna przegrała z miejscowym MKS-em 18:30 nawiązując wyrównaną walkę jedynie przez pierwsze 20 minut.

skpr

W 21. minucie Szare Wilki wygrywały jeszcze 8:7, ale na przerwę pięć bramek więcej miał już MKS (14:9). Po zmianie stron było zdecydowanie gorzej. Świdniczanie popełniali dużo błędów, a gospodarze nie marnowali kolejnych szans w kontrach. Okres między 37 i 47 minutą poznaniacy wygrali aż 9:0. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 25:12 i zanosiło się na pogrom. Do tego na szczęście świdniczanie nie dopuścili. W ostatnim kwadransie nawet minimalnie podreperowali rezultat, ale losy spotkania były już rozstrzygnięte. – Poznań to bardzo mocny zespół, od lat grający w niezmienionym składzie, a przed tym sezonem jeszcze się wzmocnił. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno o zwycięstwo w tym meczu – mówi Arkadij Makowiejew, trener odnowy biologicznej i statystyk ŚKPR-u. Pierwszy raz w barwach ŚKPR-u zagrał Ukrainiec Dmytro Bruy. Pojawił się na parkiecie w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej i drugiej połowy. Był stremowany, występ zakończył z jedną bramką.

MKS Poznań – ŚKPR Świdnica 30:18 (14:9)

MKS: Góral, Zarzycki, Badowski – Pacała 7, Tokaj 5, Bekisz 3, Legher 3, Kasperczak 2, Klopsteg 2, Bartłomiejczuk 2 Przedpelski 1, Pochopień 1, Narożny 1, Niedzielak 1, Żochowski 1

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 5, Grochowski 3, Kijek 2, Piędziak 2, Macyszyn 2, Dębowczyk 2, Bieżyński 1, Bruy 1, Chaber, Jarząbek, Czerwiński

Kary: Poznań 8 minut, ŚKPR 6 minut

Karne: Poznań 5/3, ŚKPR 4/1