Strona główna Kultura Znani zwycięzcy XXIV Fotomaratonu

Znani zwycięzcy XXIV Fotomaratonu

0

12 zdjęć w 12 godzin. Takie zadanie czekało na śmiałków startujących w tegorocznym Fotomaratonie. W konkursie wystartowało w sumie 26 osób, z czego zaledwie 6 zmierzyło się z fotografią analogową.

fotomaraton
Na uczestników czekało 12 fotograficznych tematów, które organizatorzy zdradzali stopniowo – po dwa o konkretnych godzinach. Na każdy z nich przewidziane było około 60 minut. Startujący w kategorii analogowej musieli wykonać po 2 zdjęcia na każdy temat. Przez cały dzień czynna była ciemnia prowadzona przez Świdnicką Fotografię Niezależną. Każdy mógł zobaczyć jak przebiega proces wywoływania i wykonać własną odbitkę.

fotomaraton_jury
Ogłoszenie wyników odbyło się w niedzielę 27 września o godzinie 12:00 w teatrze. Jury w którego składzie znalazł się między innymi Sergiusz Sachno przyznało: wyróżnienie Janowi Banaszczykowi i nagrodę 300 zł. Trzecie miejsce zajął Kacper Gajda – nagroda 700 zł, drugie Andrzej Czerkawski – nagroda 1500 zł, pierwsze Michał Fedorowski – nagroda 2500 zł. Kacper Gajda startował w kategorii fotografii analogowej, pozostali nagrodzeni
w kategorii fotografii cyfrowej. Wręczona została również nagroda specjalna, ufundowana przez Świdnicką Fotografię Niezależną. Otrzymał ją Patryk Ludwiński.

fotomaraton_laureaci
– W tym roku do Fotomaratonu” zgłosiło się 26 osób. Mamy dwie kategorie – dział fotografii cyfrowej i fotografii analogowej. W cyfrowej mamy 20 osób, w analogowej 6. Pomysłodawcą  jest świdnicki fotografik Andrzej Protasiuk. W swoich zagranicznych wojażach podpatrzył taką imprezę w Kopenhadze. Bardzo mu się to spodobało i zaszczepił ten projekt na gruncie świdnickim. Trwa to już 24 lata – mówili Halina Szymańska i Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.
– Fotomaraton  jest świetnie wymyślonym konkursem fotograficznym, wymagającym od autorów dużej pomysłowości. Niektóre tematy były bardzo trudne: „Bezwładnie”, „Ludzie bez twarzy”, „Gra”, „Motywacja”. Wiele zdjęć było pomysłowo zrobionych – mówił po rozdaniu nagród Sergiusz Sachno.

/PSM/

Poprzedni artykułKomplet punktów na inaugurację sezonu
Następny artykułBilety do Cinema 3D czekają! [KONKURS]