Strona główna 112 Gruchoty na celowniku

Gruchoty na celowniku [FOTO]

13

Ilu kierowców traci prawa jazdy i dowody rejestracyjne? – 90% z zatrzymanych przez nas do kontroli – odpowiada młodszy inspektor Arnold Zduniak. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego we współpracy z policją i lokalnymi samorządami „wyłapuje” niesprawne pojazdy na dolnośląskich drogach. Każdą usterkę wychwyci Mobilna Stacja Diagnostyczna, która jest na wyposażeniu WITD we Wrocławiu od maja. Dzisiaj stacja stanęła w Świdnicy.

diagnostyka mobilna

Inspektorzy wraz z policjantami świdnickiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymują od kilku godzin auta na świdnickim odcinku drogi krajowej nr 35. – Mamy dużą wprawę w szybkiej ocenie samochodów, które są w złym stanie technicznym. Rzadko się mylimy. Dzisiaj pierwszy zatrzymany w Świdnicy pojazd nie wyglądał na pierwszy rzut oka źle, ale kierowca rozmawiał przez komórkę. Okazało się, że lista braków, od licznych usterek technicznych, po niesprawny tachograf i brak badań kierowcy, jest tak długa, że sprawa musi trafić do sądu – mówi inspektor Zduniak. – Tu chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z ruchu pojazdów, stwarzających zagrożenie dla kierowców i pieszych – dodaje p.o. zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Świdnicy, aspirant sztabowy Mariusz Smok. – Mobilna stacja Inspekcji Transportu Drogowego to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Można w niej sprawdzić dokładnie to samo, co w stacjonarnych stacjach, czyli układy kierownicze, hamulcowe, zawieszenie, jakość paliwa i spalin, ustawienie świateł, a nawet przenikalność światła przez szyby. Stacja jest dostosowana do wszystkich rodzajów pojazdów mechanicznych.

Mobilna stacja stanęła dzisiaj przy ulicy Kliczkowskiej na terenie użyczonym przez miasto. Jak zapowiadają inspektorzy i policjanci, będzie się w pojawiać na terenie powiatu świdnickiego systematycznie. Dzisiaj badania potrwają do zmierzchu.

/asz/

Poprzedni artykułUkradł paletę złota
Następny artykułNowy przewodnik po Świdnicy już dostępny