Strona główna Bez kategorii Nowy przewodnik po Świdnicy już dostępny

Nowy przewodnik po Świdnicy już dostępny

1

Z końcem sierpnia do Informacji Turystycznej mieszczącej się w świdnickim Rynku trafiło uaktualnione, czwarte wydanie przewodnika po Świdnicy. Bogato ilustrowany i poręczny na wycieczki przewodnik wydany został przez Wydawnictwo Turystyczne Plan z Jeleniej Góry, autorem książki jest Cyprian Skała.

przewodnik

Jest to uaktualnione wydanie z sierpnia 2015 roku, na nową wersję przewodnika czekaliśmy 7 lat. W książeczce, która ma wygodny „format kieszonkowy” znaleźć możemy m.in.: ogólne informacje na temat Świdnicy i historii naszego miasta. Opisane są również główne zabytki i atrakcje turystyczne i jako zupełna nowość pojawia się szczegółowy plan świdnickiego Rynku. Do tego przybliżenie czytelnikom ulic Starego Miasta, a także bliższych okolic Świdnicy z terenu powiatu świdnickiego i terenów nieco dalszych, m.in.: Jawor, Szczawno-Zdrój, Zamek Książ, Góry Sowie, Sobótka, masyw Ślęży. W nowym przewodniku po Świdnicy znalazło się także miejsce dla bazy noclegowej i gastronomicznej naszego miasta – komentuje pracownik Informacji Turystycznej Andrzej Deska.

Nowy przewodnik po Świdnicy liczy 120 stron i został wydany w wersji polskiej i niemieckiej przy współpracy Urzędu Miasta Świdnica, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Starostwa Powiatowego w Świdnicy i Urzędu Gminy Świdnica. Cena 18 zł, przewodnik dostępny jedynie w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku.

/MDvR/

Poprzedni artykułGruchoty na celowniku [FOTO]
Następny artykułElementarz Piękna Mydlarni u Franciszka