Strona główna Bez kategorii Dołożą do leczenia zębów

Dołożą do leczenia zębów

0

Tydzień temu został oficjalnie oddany do użytku trzeci gabinet stomatologiczny w gminie Świdnica, przy centrum oświatowym w Lutomi Dolnej. 10 września  podczas XIII sesji Rady Gminy, radni podjęli uchwałę przyjmującą „Program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica”. Na ten cel zostanie przeznaczonych 40 tys. zł.

dentysta

Zdjęcie ilustracyjne

– Tym samym we wszystkich trzech centrach oświatowych – Witoszowie Dolnym, Pszennie oraz Lutomi Dolnej nasze dzieci i młodzież mają zapewniony dostęp do usług stomatologicznych. To jednak nie koniec dobrych wiadomości Podczas ostatniej sesji gminni radni jednomyślnie przyjęli uchwałę zapewniającą bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci z gminnych placówek oświatowych – mówi wójt Teresa Mazurek.

Do Programu będą kierowane dzieci, których rodzice wyrażą zgodę na udział w Programie oraz wypełnią ankietę. Dla zakwalifikowanych dzieci udział w Programie jest bezpłatny. Planowany koszt realizacji  przedsięwzięcia dla ok. 333 dzieci będzie wynosił 40.000 zł. Środki te, podobnie jak w latach poprzednich w całości pochodzić będą z budżetu gminy. Z bezpłatnych usług stomatologicznych uczniowie będą mogli korzystać do grudnia 2015 r. z możliwością kontynuacji w kolejnych latach.

Po zakończeniu działań w ramach Programu dla każdego dziecka, któremu udzielone zostaną świadczenia zdrowotne powstanie Karta Uczestnika Programu, z której rodzice dowiedzą się o stanie jamy ustnej dziecka oraz o konieczności i zaleceniach dotyczących dalszej diagnostyki lub leczenia. Stomatolog poinformuje również o możliwości uzyskania kolejnych świadczeń finansowanych w ramach NFZ i dostępności gabinetów – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

Poprzedni artykułRzymianie, Prusacy, strzelcy… [FOTO]
Następny artykułFascynujące filmy i osobowości na „Okiem Młodych” [PROGRAM]