Strona główna Kultura Dni Goethego w Bagieńcu

Dni Goethego w Bagieńcu

0

Ciekawe zajęcia warsztatowe, spektakl i animacje dla najmłodszych czekają na uczestników Dni Goethego. Do Bagieńca zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest sztuka, zabawa i piękne słowo. Dni Goethego potrwają od 12 do 13 września.

Dni Goetheo 1

W sobotę, 12 września  organizatorzy zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na 3 warsztaty: warsztat poetycki, poświęcony poezji konkretnej, warsztat tworzenia kolaży oraz plener malarski (obowiązywały wcześniejsze zapisy). Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych; również w sobotę o godzinie 12:00 rozpoczną się warsztaty kuglarskie, podczas najmłodsi będą mieli okazję poznać tajniki sztuk cyrkowych. Wszystkie warsztaty będą miały miejsce w siedzibie Fundacji Spichlerz Kultury (Bagieniec 20).

Dni Goethego 2

W drugi dzień wydarzenia (niedziela, 13 września), zaplanowano  spotkanie ze sztuką: o godzinie 17:00 zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Wakacyjne Inspiracje”. O 17:15 rozpocznie się spektakl „Gdy śmierć zastuka” Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala w Żarowe. O 18:00 zaproszenie skierowane do całych rodzin na niezwykły pokaz „Baśnie Ludów Ziemi”, w trakcie którego przypomnimy pradawną sztukę opowiadania – przy dźwiękach tradycyjnych instrumentów przeniesiemy się w odległe krainy legend z całego świata. Wszystkie wydarzenia są otwarte; wstęp bezpłatny – zachęcają organizatorzy.

Organizatorami Dni Goethego w Bagieńcu są Fundacja Spichlerz Kultury oraz Gmina Jaworzyna Śląska. Więcej informacji pojawi się na facebookowym profilu wydarzenia https://www.facebook.com/dnigoethego?fref=ts.

Co: Dni Goethego w Bagieńcu
Gdzie: Siedziba Fundacji Spichlerz Kultury, Bagieniec 20
Kiedy: 12-13 września 2015 roku
Wstęp bezpłatny

Poprzedni artykułPrzemierzają Europę wzdłuż i wszerz
Następny artykułCzterolatek w bieliźnie sam na ulicy