Strona główna 112 Czterolatek w bieliźnie sam na ulicy

Czterolatek w bieliźnie sam na ulicy

5

4-letni chłopiec o 1.30 nocy w samych majteczkach chodził po ulicy Łukasińskiego w Świdnicy. Wyziębione i przestraszone dziecko spotkali dwaj mieszkańcy miasta i natychmiast wezwali policję.

policja111

Jak się okazało, chłopiec wyszedł z mieszkania przy ul. Łukasińskiego po nieobecność rodziców. 23-letni ojciec poszedł na imprezę, gdzie bawiła się jego 22-letnia partnerka, matka 4-letniego Oskara.Wyszedł, bo – jak mówi oficer dyżurny KPP w Świdnicy – kobieta wzywała jego pomocy. Mężczyzna zostawił w domu troje dzieci w wieku 4, 2 i 1,5 – roku. Najstarszy obudził się i wyszedł w samej bieliźnie na ulicę. Rodzice byli pod wpływem alkoholu, ojciec miał ok. 0,3 promila, matka 1,0.
Oskar został przewieziony do szpitala Latawiec. Lekarze stwierdzili, że chłopiec jest zdrowy i zadbany, a wyziębienie nie było duże. Dziecko na razie zostanie w szpitalu, a dwójką jego rodzeństwa zaopiekowała się babcia. Decyzję, co dalej podejmie sąd rodzinny.
Chłopcu pomocy udzielił nasz czytelnik, Norbert. Dziękujemy!

cynk1

To nie pierwszy taki przypadek na tej ulicy. Na początku sierpnia także w środku nocy po ulicy Łukasińskiego bez opieki chodził 2-letni chłopiec. W tamtym przypadku z powodu niejasności prawnych dziecko nie wróciło do domu i nadal przebywa w placówce opiekuńczej.

/asz/

Poprzedni artykułDni Goethego w Bagieńcu
Następny artykułWielkie porządki na Fleszy Nowomłyńskiej [FOTO]