Strona główna Sport Piłka nożna Znamy zwycięzców Silesian Cup!

Znamy zwycięzców Silesian Cup! [FOTO]

0

Dobiegły końca rozgrywki jubileuszowej dziesiątej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Poznaliśmy już zwycięzców niezwykle zaciętej i pasjonującej rywalizacji piłkarskiej rozgrywanej w sześciu kategoriach wiekowych: U-9, U10, U-11, U-12, U-13 kobiet i U-14. Pierwszoplanowe role odgrywali piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy zameldowali się na podium w aż trzech kategoriach wiekowych!

CSC_5481

W dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych prym wiedli zawodnicy Dąbroczanki Pępowo – miejscowości położonej w gminie Gostyń w województwie wielkopolskim. W kategorii U-9 w wielkim finale Dąbroczanka pokonała 2:0 Chojnika Jelenia Góra. Piłkarze Polonii-Stali Świdnica prowadzeni przez trenera Przemysława Malczyka szli do piątku jak burza legitymując się bilansem bramkowym 82:0! W półfinale biało-zieloni przegrali niestety z Chojnikiem 1:4, ale w meczu o trzecią lokatę wrócili już na właściwe tory wygrywając mecz o brąz z Football Academy Leszno 6:1. Drugi bardzo młodziutki świdnicki zespół (roczniki 2006-2008) złożony z piłkarzy Przemysława Malczyka i Tomasza Oleksego zajął szóste miejsce. W nieco starszej kategorii wiekowej U-1o świdniczanie reprezentujący Polonię-Stali wdrapali się na jeszcze wyższy stopień podium, bo na drugi. W wielkim finale podopieczni Sebastiana Ratajczaka musieli uznać jednak wyższość Dąbroczanki przegrywając 0:4. Na trzeciej pozycji zmagania zakończyła Notecianka Pakość, która w finale pokonała 6:2 Football Academy Leszno.

CSC_5551

W kategorii U-11 na najwyższym miejscu podium zameldowali się zawodnicy Akademii Sportu Milicz. Dolnoślązakom nie szło w fazie grupowej, która zakończyli na trzecim miejsce. W fazie pucharowej spisali już jednak zdecydowanie lepiej. Niestety ich pierwszą ofiarą była Polonia-Stal Świdnica trenera Mariusza Krupczaka z którą wygrali 4:1. W kolejnych spotkaniach wygrali po 2:0 z Football Academy II Leszno i w finale z Orlikiem Prudnik. Nasi zawodnicy walkę zakończyli ostatecznie na piątym miejscu pokonując w ostatnim boju 2:1 Chojnika Jelenia Góra.

Najwięcej emocji dostarczył finał kategorii U-12. W regulaminowym czasie gry Polonia-Stal Świdnica trenera Mariusza Krupczaka remisowała 1:1 ze Stalą I Rzeszów. O mistrzostwie zadecydowała seria rzutów karnych, którą lepiej wykonywali goście z Rzeszowa. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowali się piłkarze Szczakowianki Jaworzno. W kategorii U-13 kobiet najlepsze okazało się FK I Mińsk wyprzedzając Zorzę Pęgów i FK II Mińsk. W najstarszej kategorii U-14 wygrał Lubuski Związek Piłki Nożnej I Zielona Góra wyprzedzając LS Duszor nr 4 Lwów i FC SFS Olaine z Łotwy.

Uroczystego zakończenia imprezy dokonała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i poseł Robert Jagła. Nie zabrakło nagród i wyróżnień dla wszystkich drużyn i pamiątkowych statuetek dla najbardziej wyróżniających się piłkarzy swoich kategorii wiekowych.