Strona główna Bez kategorii Anpfiff: Międzynarodowa orkiestra oczarowała publiczność

Anpfiff: Międzynarodowa orkiestra oczarowała publiczność

0

Renesansowy taniec, menuet Haendla, ukraińska pieśń ludowa, a obok motyw z „Piratów z Karaibów” i najnowsze przeboje muzyki pop. Kilkudziesięciu młodych muzyków z Polski, Ukrainy i Niemiec oczarowało świdnicką publiczność podczas sobotniego koncertu w świdnickim teatrze.

a 1

Anpfiff Europa czyli „Europa-pierwszy gwizdek” realizowany przez Fundację Krzyżowa rozpoczął się w 2011 podczas przygotowań Polski i Ukrainy do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wówczas padł pomysł zorganizowania warsztatów dla młodzieży, która równie mocno jak sportem interesuje się muzyką. Finałem zawsze jest wspólny koncert. Tym razem z kilkudziesięcioma bardzo młodymi  muzykami świetnie zgraną orkiestrę dętą stworzył Dieter Kanzleiter, wspierany przez nauczycieli z Polski i Ukrainy. Efekt, jaki udało się osiągnąć po zaledwie 5 dniach przygotowań, jest godny pochwały. Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła braw.

a 2

Piata już edycja projektu realizowana była w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, a wsparcia udzielili Polsko-Niemiecka współpraca Młodzieży, grupa badawcza „Młodzież i Europa” przy Uniwersytecie Monachijskim. Jak podkreślali organizatorzy przed rozpoczęciem koncertu – przyjaźń miedzy narodami nie jest dana raz na zawsze; trzeba się o nią troszczyć każdego dnia. I tej idei służy „Europa-pierwszy gwizdek”.

Poprzedni artykułZnamy zwycięzców Silesian Cup! [FOTO]
Następny artykułUratowali 90-letnią sąsiadkę