Samotnie mieszkająca kobieta wzywała pomocy. Sąsiedzi nie byli obojętni i wezwali policję. 90-latka zasłabła w nagrzanym mieszkaniu.
Mieszkająca samotnie na czwartym pietrze kamienicy przy placu św. Małgorzaty seniorka około 9.00 zaczęła wzywać pomocy. Drzwi jednak były zamknięte, dlatego sąsiedzi na pomoc wezwali policję. – W akcji wzięła udział straż pożarna. Strażacy weszli przez okno i otworzyli nam drzwi. Na podłodze leżała starsza pani, na szczęście była przytomna. Mieszkanie jest pod samym dachem, było bardzo nagrzane i najprawdopodobniej to temperatura przyczyniła się do omdlenia – mówi oficer dyżurny KPP w Świdnicy. Na miejsce wezwano także pogotowie, które ma udzielić pomocy starszej pani.



![Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i ratowników wodnych na Zalewie Mietkowskim [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/411-369186-238x178.jpg)
![Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków i ratowników wodnych na Zalewie Mietkowskim [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/411-369186-100x75.jpg)

![Potrącenie rowerzystki na Esperantystów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/potracenie-1-100x75.jpg)



