Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zabawa pod patronatem św. Krzysztofa

Zabawa pod patronatem św. Krzysztofa

0

Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji – tak było w minioną sobotę podczas Pikniku Trzeźwościowego „Trzeźwy kierowca, bezpieczna rodzina” w Świebodzicach.

IMG_5972
Zabawie patronował Św. Krzysztof – opiekun kierowców i dlatego festyn, który otworzyli organizatorzy: Aldona Górska, szefowa Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ryszard Stochła, gospodarz Klubu Abstynenta Odnowa w Świebodzicach, rozpoczął się tradycyjnym poświęceniem pojazdów. Czym kto przyjechał: samochodem, motocyklem, skuterem, mógł wjechać na płytę główną stadionu , a ksiądz Andrzej Białek pokropił i pobłogosławił kierujących. Każdy otrzymał także pamiątkowy wizerunek opiekuna zmotoryzowanych.
Szczególnie widowiskowy był przejazd motocyklistów z Klubu Riders w Świdnicy, którzy nie żałowali „gazu”, a później z chęcią zabierali na przejażdżki najmłodszych uczestników festynu.

IMG_5985
Atrakcji nie brakowało także dla starszych – można było np. sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia auta pod okiem instruktorów z Wyższej Szkoły Jazdy w Świebodzicach. Zwłaszcza jazda w autogoglach cieszyła się wielką popularnością – wiele osób wprost nie mogło uwierzyć, że można wsiąść za kółko mając 2 promile alkoholu we krwi! – Nie mogłam zrobić kroku, kręciło mi się w głowie – przyznała jedna z pań.

IMG_6013
Szczególnie widowiskowy był także pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu naszych strażaków. Ratownicy uwalniali uwięzionych w aucie pasażerów, samochód płonął i trzeba było użyć specjalnych nożyc, by dostać się do ludzi. Nie zabrakło także występów – na scenie wystąpił utalentowany Adam Mladenis, a instruktorka Marta Jasińska poprowadziła plenerową zumbę. Dzieci chętnie brały udział w rozlicznych konkursach i zabawach.
Dla wszystkich uczestników przygotowano pyszną grochówkę, słodycze, watę cukrową i lody; można było także zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce.
Organizatorami pikniku byli:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świebodzicach, Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie, Klub Abstynenta Odnowa w Wałbrzychu.

UM Świebodzice/opr. red./