Strona główna Bez kategorii Wyjątkowy koncert dla świdnickiego hospicjum

Wyjątkowy koncert dla świdnickiego hospicjum

1

Kto pamięta „Madame”, „Cudne manowce”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”? Na pewno wciąż nie brakuje fanów lirycznego, łagodnego, poetyckiego świata, które przez lata tworzyło Stare Dobre Małżeństwa. Muzycy, którzy współtworzyli ten zespół, a od 2012 roku występują pod nazwą U Studni, 3 września zaśpiewają w Świdnicy, by pomóc w zebraniu środków na budowę stacjonarnego hospicjum przy ul. Leśnej.

UStudni Stare Dobre Małżeństwo

Zdjęcie z fanepage`a zespołu UStudni

Prace przy budowie nowoczesnego ośrodka dla osób terminalnie chorych trwają od ubiegłego roku, a prowadzą je społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. Stowarzyszenie istnieje ponad 20 lat i nieustannie niesie pomóc potrzebującym opieki chorym na nowotwory. Projekt Towarzystwa na budowę hospicjum zajął drugie miejsce w budżecie obywatelskim. 900 tysięcy złotych wystarczyło tylko na część prac.  Teraz trwają starania o pozyskanie kredytu, a społecznicy mają nadzieję, że ośrodek uda się otworzyć w przyszłym roku.

  Cały czas trwają starania o pozyskanie środków na inwestycję, bo kredyt przecież trzeba będzie spłacić. Dopiero pod koniec roku będą ogłaszane konkursy na dotacje z budżetu unijnego, o które Towarzystwo zamierza się ubiegać. W pomoc włączyli się muzycy grupy U Studni, współtworzący wcześniej legendarne Stare Dobre Małżeństwo. Koncert zaplanowano na 3 września  o godzinie 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku. Bilety w cenie 15 złotych będzie można kupować od przyszłego tygodnia w Informacji Turystycznej. Cały dochód zostanie przekazany na budowę hospicjum.

U studni

To nie jedyna okazja, by wesprzeć inwestycję. 23 sierpnia podczas dożynek gminy Marcinowice w Mysłakowie będzie można kupić wyroby rękodzielnicze. Dochód również w całości trafi do Towarzystwa Przyjaciół Chorych.

/asz/

Poprzedni artykułWystartowała tenisowa szkółka
Następny artykułZabawa pod patronatem św. Krzysztofa