Strona główna Bez kategorii Wałbrzyska w remoncie

Wałbrzyska w remoncie [FOTO,MAPKA]

5

Trwa pierwszy etap remontu ulicy Wałbrzyskiej – między ul. Leśną i Adama Mickiewicza. Cała inwestycja zakończy się w listopadzie. Zostały wyznaczone objazdy.

ul. Wałbrzyska (2)

Kolejny odcinek ul. Wałbrzyskiej zamknięty zostanie na przełomie sierpnia i września. Rozpoczną się tam prace związane z budową ronda i przebudową mostu na potoku Witoszówka. Droga będzie wyłączona z ruchu do końca listopada.

mapka
Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie spowoduje zamknięcie ulicy Wałbrzyskiej. To kolejna po ulicy Sikorskiego duża inwestycja drogowa w naszym mieście realizowana w tym roku. Apelujemy w tym miejscu do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, niewielkie utrudnienia, z którymi będziemy się teraz zmagać, w przyszłości zaprocentują, poprawiając w znaczny sposób komfort i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców, korzystających na co dzień z tych ulic – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Inwestycja współfinansowana jest przez województwo dolnośląskie, miasto Świdnicę i powiat świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Za cztery miliony złotych przeprowadzony zostanie remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, a także powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Planowana jest budowa chodników, ścieżki rowerowej, nowego oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w drodze przetargu.

/opr. red./

Poprzedni artykułKino w plenerze już w niedzielę
Następny artykułWyjazdowy remis Polonii-Stali ze Ślęzą