Strona główna Sport Piłka nożna Ruszają z pomocą chorej Emilce!

Ruszają z pomocą chorej Emilce! [VIDEO]

0

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” będzie organizatorem Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej. W tym roku zebrane podczas planowanego na 20 grudnia turnieju przeznaczone zostaną na rzecz pięcioletniej ciężko chorej świdniczanki Emilki Pawlak.

Emilka

Pomóżmy ciężko chorej dziewczynce, pomóżmy rodzicom. Zróbmy wszystko aby ta pomoc miała jak największy wymiar – zachęca do udziału w akcji prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” Wiesław Żurek. Szczegóły turnieju nie są jeszcze znane, ale jedno jest pewne – podobnie jak w latach ubiegłych będziemy świadkami niesamowitych piłkarskich emocji, a na boisku nie zabraknie zapewne znanych piłkarzy występujących na co dzień w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy i nie tylko. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej edycji Świątecznego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej zebrano dla chorej 4-letniej Joasi pokaźną kwotę 19 tysięcy i 970 złotych!

Emilka Pawlak przyszła na świat 31 lipca 2010 roku w stanie ogólnym bardzo ciężkim. Jej siostra bliźniaczka zmarła wewnątrzmacicznie około dwa dni przed porodem. Skutkiem tego było silne niedotlenienie oraz ciężka zamartwica okołoporodowa. Dziś Emilka ma 5 lat. Cierpi na hydranencefalię – bardzo rzadką wadę mózgu, która oznacza, że dwie półkule nie istnieją, a ich miejsce zajmują torbiele wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym. Dodatkowo schorzeniu temu towarzyszy małogłowie, padaczka lekooporna, refluks przełykowo-żołądkowy, przewlekła choroba nerek i zanik nerwów wzrokowych. Emilka nie siedzi, nie chodzi, nie obraca się, nie bierze zabawek do rączek. Jednak ma niesamowitą wolę i chęć życia. Kocha i chce być kochana. Walczy dzielnie o każdy, kolejny dzień, tak jak kiedyś walczyła o swoje życie. Kompleksowa, codzienna i systematyczna rehabilitacja, wspomagające metody rozluźniania mięśni oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne to szansa na poprawę stanu zdrowia, uśmierzenie bólu i cierpienia oraz psycho-ruchowy rozwój Emilki.

Aby pomóc ciężko chorej dziewczynce nie musisz czekać do grudniowego turnieju piłkarskiego. Wszystkie chętne osoby pragnące już dziś pomóc dziewczynce prosimy o dokonywanie wpłat na nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem w tytule wpłaty: 14691 Pawlak Emilia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia / Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa.

Poprzedni artykułIle zarabia doradca prezydenta miasta?
Następny artykułKolejna droga do remontu. Będą utrudnienia!