Strona główna Bez kategorii Kolejna droga do remontu. Będą utrudnienia!

Kolejna droga do remontu. Będą utrudnienia!

4

Jak już informowaliśmy, 10 sierpnia z ruchu całkowicie zostanie wyłączona część ulicy Sikorskiego w Świdnicy. I to nie jedyna zła wiadomość dla kierowców. Tego samego dnia zamknięty zostanie także fragment ulicy Wałbrzyskiej.

ul. Wałbrzyska

Tym samym wjazd i wyjazd z miasta w dwóch kierunkach będzie utrudniony. Nie ma jednak wątpliwości, że oba remonty są konieczne. – Tam, gdzie wydajemy tylko miejskie pieniądze, możemy decydować o terminach. Jeśli natomiast jest montaż finansowy, musimy dostosować się do partnerów. Bardzo przepraszamy wszystkich kierowców za kłopoty – w imieniu Urzędu Miejskiego mówi Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji. Podobnie jak remont ulicy Sikorskiego, tak i Wałbrzyskiej zostanie przeprowadzony dzięki środkom z różnych źródeł. – Rozstrzygnęliśmy już przetarg na budowę ronda w miejscu skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej, Polnej Drogi i zjazdu na Witoszów. Wykonawcą będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów – mówi Maciej Gleba. Za tę inwestycje zapłacą miasto (1,3 miliona złotych), samorządy województwa i powiatu. Inwestycja będzie kosztowała 4 miliony złotych. Rozpocznie się pod koniec sierpnia.

Natomiast już 10 sierpnia ruszy modernizacja odcinka Wałbrzyskiej od ul. Leśnej do Mickiewicza. Wymienione zostaną przy okazji sieci gazowe i wodociągowe. Droga będzie w tym miejscu zamknięta dla ruchu do 30 września.

Nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia budowy ronda turbinowego na ulicy Zamenhofa, ale najprawdopodobniej prace ruszą podczas wakacji. – Dlatego na razie nie zaczniemy modernizacji ronda na ulicy Kopernika, bo to już byłaby zbyt duża kumulacja utrudnień. Prace planujemy dopiero na październik, po zakończeniu przebudowy ulicy Sikorskiego – dodaje dyrektor.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje o objazdach.

/asz/

Poprzedni artykułRuszają z pomocą chorej Emilce! [VIDEO]
Następny artykułPochwalą się talentami w Morawie