Strona główna Bez kategorii Pożegnanie wakacji w Galerii Świdnickiej

Pożegnanie wakacji w Galerii Świdnickiej

0

Nieuchronnie wakacje dobiegają końca, Przed nami ostatni weekend sierpnia, więc to ostatni dzwonek, aby zrobić „szkolne” zakupy. Aby uprzyjemnić i ułatwić rodzicom ten czas Galeria Świdnicka zadbała o organizację kilku atrakcji zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin.

Matematyka-jest-OK_Galeria-Świdnicka_11zdjęcie archiwalne

W sobotę 29 sierpnia w godzinach 13-16 na wszystkie dzieciaki czekać będą zabawy plastyczne i nie tylko. Wspólnie z animatorami m.in. z Fundacji Promocji Kultury i Historii Polski „MIESZKO” dzieci wykonywać będą prace pod tytułem Mój najpiękniejszy dzień wakacji 2015″, by  zatrzymać i utrwalić piękne wakacyjne wspomnienia. Wykonane prace zostaną wystawione w Galerii Świdnickiej, a wszystkie dzieci biorące udział w zabawie mogą liczyć na ciekawe upominki. W drugiej części happeningu odbędą się pokazy pt. „ Co można zrobić z balonów ?”, podczas których animatorzy nauczą dzieci, jak zrobić balonowego pieska, szabelkę czy żyrafę.

Również w sobotę, 29 sierpnia, o godzinie 16.00 wystąpi zespół taneczno-muzyczny z Indonezji – SMP LABSCHOOL KEBAYORAN – JAKARTA. Młodzi artyści wystąpią w 35-osobowym składzie. Znajdą się w nim tancerze i muzycy grający na tradycyjnych indonezyjskich instrumentach perkusyjnych. Grupa prezentuje m.in. rytualną muzykę oraz tańce z zachodniej części wyspy Jawy oraz folklor Melayu na Sumatrze, Bali, tańce z Borneo oraz z indonezyjskiej części Papuy. Artyści występują w tradycyjnych kostiumach. Zespół, na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Tańca ,,Jubilat”, gości w Polsce w ramach V edycji festiwalu „TUTEJSI, czyli Stragan Kultury w małym mieście„ – wydarzenia folkowego, mającego na celu przedstawienie kultury folklorystycznej naszego miasta oraz zespołu zaproszonego z Indonezji.

Natomiast w niedzielę, 30 sierpnia, Centrum Edukacji SMART pojawi się w Galerii Świdnickiej z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Na scenie zagości Kraina Baśni, która pozwoli dzieciom przenieść się w bajkowy świat języka angielskiego oraz Pracownia Aktywnych Skrzatów, rozwijająca wszelkie dziecięce talenty. W programie znajdą swoje miejsce gry i zabawy językowe, zabawy ruchowe przy muzyce, warsztaty plastyczne, zabawy paluszkowe, liczne konkursy z nagrodami oraz wiele, wiele innych atrakcji.

W alejkach Galerii można będzie spotkać przechadzające się Bajkowe Księżniczki rozdające łakocie najmłodszym oraz Angielskiego Gwardzistę, który chętnie pozuje do zdjęć. Całości dopełnią modne wakacyjne tatuaże oraz malowanie dziecięcych buziek. Zapraszamy do zabawy od godziny 14.30.

Poprzedni artykułWygrany sparing z Olimpem
Następny artykułOstatni turniej dla świdniczan