Strona główna Bez kategorii Po zdrowie do Rynku

Po zdrowie do Rynku

1

Miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, piwa, wina, nalewki i miody. Lista produktów, jakie znalazły się na ponad 50 stoiskach w Rynku, jest niezwykle długa. Wszystkie pojawiły się w Świdnicy w ramach dziewiątej już edycji targów „Zdrowie ma smak”.

TP__3113

Targi, organizowane przez powiat świdnicki przy współudziale wielu partnerów, oficjalnie rozpoczęły się dzisiaj w południe, ale już od rana można było korzystać z przygotowanej oferty. Uczestnicy nie są wyłącznie producentami żywności.

Targi potrwają do soboty. Dzisiaj stoiska można odwiedzać do godziny 18.00.

Wystawcy:

PASIEKA WĘDROWNA EDYTA I WITOLD KALETA
Działalność z powiatu oleśnickiego zajmująca się sprzedażą produktów pszczelich tj. miodów odmianowych, pyłków pszczelich, świec woskowych oraz propolisu.

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE „ KOZIA ŁĄKA”
Gospodarstwo Ekologiczne „Kozia Łąka” zajmuje się produkcją serów kozich i przetworów z mleka koziego. Wszystkie produkty z gospodarstwa „Kozia Łąka” wytwarzane są w 100% zgodnie z naturą. W gospodarstwie hodowane są kozy, z których mleka wytwarzane są wyśmienite sery oraz inne przetwory takie jak jogurty, śmietana czy masło. W 2010 r. Ser Kozi Łomnicki został wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Gospodarstwo ekologiczne „Kozia Łąka” zdobyło liczne certyfikaty i wyróżnienia, w tym w 2013 r. zdobyli aż dwa wyróżnienia: na Festiwalu Serów w Lidzbarku Warmińskim – za Rittę wędzoną oraz na Festiwalu Smaku w Grucznie – tytuł Smak Roku dla Sir Grilla.

ASPERFIELD Sp. z o.o.
To firma zajmująca się produkcją luksusowych przetworów spożywczych w oparciu o wyselekcjonowane, wysokiej jakości produkty w 100% pochodzące z najlepszych upraw. W ofercie tej firmy znaleźć można jedyne na polskim rynku marynowane szparagi, marynowane pomidory, marynowane patisony oraz ogórki wyłącznie w specjalnie przygotowanych marynatach. Przedsiębiorstwo Asperfield jest członkiem sieci Dziedzictwo Kulinarne Dolny Śląsk w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

PPHU MASZYNY I PRZETWÓRSTWO NASION OLEISTYCH OL’VITA KRZYSZTOF DZIADUCH
Firma Ol’Vita powstała w 2004 roku i jest firmą rodzinną. Jej działalność jest kontynuacją i wykorzystaniem 10-letniego doświadczenia w branży olejarskiej. Znajomość dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu w Polsce, jakim jest przetwórstwo nasion oleistych, sprawia, że produkty tej firmy są najwyższej jakości. Od samego początku działalności zamierzeniem było wprowadzeniem na rynek Polski olejów roślinnych tłoczonych „na zimno”. W ofercie firmy są oleje tłoczone z wyselekcjonowanych nasion i pestek oleistych, mąki bezglutenowe, nasiona, pestki, bakalie, naturalne soki oraz naturalne kosmetyki. Oferowane oleje posiadają niezbędne badania jakościowe.

PASIEKA POD WIELKĄ SOWĄ WALDEMAR NOWOCHODZKI
Działalność z powiatu dzierżoniowskiego zajmująca się produkcją i sprzedażą miodu oraz innych produktów pszczelich takich jak pyłek, krople i maści propolisowe.

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE „ MALINOWA ZAGRODA”

Gospodarstwo Ekologiczne „Malinowa Zagroda” zajmuje się hodowlą kóz, a z ich mleka wytwarzane są wyśmienite sery. W ofercie gospodarstwa znaleźć można także sery krowie. W gospodarstwie uprawiane są również maliny, porzeczki, orzechy włoskie, kilkanaście gatunków warzyw. Gospodarstwo to jest certyfikowane przez Biuro Certyfikacji COBICO z Krakowa.

REGIONALNE KOŁO PSZCZELARZY W ŁOWICZU MAREK BOROSKI
Produkcja i sprzedaż różnego rodzaju miodów m.in. lipowych, malinowych, leśnych, akacjowych, rzepakowych i gryczanych. Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu posiada liczne certyfikaty takie jak: certyfikat „Pszczoła wektorem zdrowego chronionego środowiska”, Złota odznaka PZP oraz certyfikat „Optymalne zastosowanie metod gospodarki pasiecznej do warunków środowiskowych, biologiczne i farmakologiczne metody zwalczania pasożyta varroa destruktor”.

VIN-KON S.A.
Firma jest producentem tradycyjnych win owocowych (aroniowych, wiśniowych, śliwkowych, truskawkowych, jarzębinowych, jabłkowych z miętą), wytwarzanych tradycyjną metodą fermentacji. Dzięki sprawdzonym recepturom, wysokiej jakości surowcom i zastosowanej metodzie tradycyjnej fermentacji wina mają naturalny domowy smak. Wino z czarnej porzeczki zostało w 2006 roku wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Wina: aroniowe półsłodkie, wiśniowe, śliwkowe słodkie i z czarnej porzeczki zostały wyróżnione znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”.

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „IMVIT” Merita Rasiti
Firma „IMVIT” Merita Rasiti pochodzi z powiatu lwóweckiego i zajmuje się produkcją oraz sprzedażą tradycyjnych swojskich wędlin, serów dojrzewających swojskich oraz serów korycińskich z certyfikatem UE.

NOEL – HENRYK NOWAKOWSKI, GOSPODARSTWO ROLNE
Gospodarstwo Rolne z powiatu trzebnickiego, w którym wytwarzane są produkty z jabłek pochodzących z własnego gospodarstwa jak i sąsiednich gospodarstw oraz innych owoców oraz warzyw. Gospodarstwo znajduje się w Trzebnicy„ zagłębiu jabłkowym” w związku z tym jabłka są wszechstronnie wykorzystane. W ofercie gospodarstwa znajduję się m.in. naturalny ocet jabłkowy, masło jabłkowe, musztarda jabłkowa, jabłecznik trzebnicki-cydr, pasztet z selera i powidła jadwiżańskie. W 2010 r. Jabłecznik trzebnicki-cydr zdobył I miejsce- Smaki Regionów Kulinarne Dziedzictwo, natomiast w 2009 r. również I miejsce- Smaki Regionów Kulinarne Dziedzictwo zdobyły powidła jadwiżańskie.

DANUTA I HENRYK BRONOWICCY PRODUKT LOKALNY „ WRZOSOWEJ KRAINY”
Gospodarstwo z powiatu bolesławieckiego posiada bogatą ofertę soków, dżemów, sałatek warzywnych, przetworów z owoców runa leśnego oraz borówki amerykańskiej. Od niedawna również naturalne leki na bazie ziół z ekologicznie czystych łąk i lasów w okolicy Gromadki tj. syrop sosnowy, mniszkowy, akacjowy.

MARTINA HLOUSKOVA – SYROPY ZIOŁOWE
Martina Hlouskova pochodzi z Czech. Zajmuje się produkcją oraz sprzedażą syropów ziołowych, herbat i naturalnych mydeł.

BUBBLEME ADRIANA SIEŃKOWSKA
BubbleMe oferuje orzeźwiające napoje na bazie herbaty z dodatkiem kawałków owoców, soków owocowych, mleka, tapioki, galaretek, oraz wybuchowych kulek z sokiem. Każdy może skomponować swój napój i cieszyć się nieskończoną przyjemnością.

ANIART ANNA KOŁODZIEJ P.U.H.
Firma z powiatu wrocławskiego zajmująca się produkcją oraz sprzedażą takich produktów jak: mieszanki do wypieku chleba i mąki jak inne produkty sypkie. ANIART będzie również sprzedawać jaja kur zielononóżek i makarony firmy „Witomari”, które posiadają certyfikat ECO oraz perłę dziedzictwo kulinarne.

WINNNICA ŚWIDNICKA JOLANTA GUT
WINNICA ŚWIDNICKA powstała w 2004 r. w Makowicach (gmina Świdnica) zajmując początkowo obszar 40 arów. Dziś winnica zajmuje już obszar 3,65 ha i usytuowana jest na czterech działkach o zupełnie różnych właściwościach gleby. W winnicy uprawiane jest obecnie ponad 100 różnych odmian. W kolekcji Winnicy Świdnickiej znajdują się tak szlachetne szczepy jak np. Chardonnay, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Muskat, Gewurztraminer, a także wiele, wiele innych winorośli, z których powstają niepowtarzalne trunki. W ofercie Winnicy Świdnickiej znajdują się wyśmienite wina gronowe oraz konfitury z płatków róży.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINA ŚWIDNICA
Sprzedaż ciasta i wyrobów ekologicznych.

MALABAR
Firma Malabar to paczkarnia przypraw z powiatu świdnickiego, która komponuje mieszanki, które w połączeniu przypraw ostrych (pieprz, papryka chilli) z ziołami przyprawowymi (majeranek, lubczyk, bazylia) stanowią oprócz niekwestionowanych walorów smakowych i zapachowych olbrzymią moc leczniczą, poprawiają samopoczucie. W ofercie Malabar znajdują się mieszanki, które nie zawierają soli ani polepszaczy.

„WAGNERÓWKA” ROBERT WAGNER
Ekologiczne gospodarstwo rolne Wagnerówka to gospodarstwo, które zajmuje się działalnością wielokierunkową. W otoczeniu gospodarstwa rosną stare gatunki drzew owocowych. W uprawie polowej, zwłaszcza warzyw, zwraca się szczególną uwagę na odpowiedni dobór roślin. O zachowaniu bioróżnorodności w gospodarstwie świadczy m.in. to, że występują różnorodne gatunki roślin, m.in.: cebula, czosnek, fasola, ogórek, seler, koper ogrodowy i marchew, z których produkowane są przetwory. W gospodarstwie tym są uprawiane także rośliny rolnicze takie jak: pszenica orkisz, pszenica ozima, żyto ozime, gryka i proso oraz len oleisty, dzięki czemu w ofercie tego gospodarstwa można znaleźć również mąki razowe. W 2010 r. gospodarstwo zdobyło I miejsce w województwie dolnośląskim w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologia – środowisko” w 2010 roku.

GOSPODARSTWO ROLNE GÓR-PAK
Gospodarstwo Rolne Gór-Pak z powiatu wrocławskiego, które zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów kiszonych tj. kapusty kiszonej i ogórków kiszonych uznanych za produkt tradycyjny.

OSCYPKI ZAKOPANE KAZIMIERZ FURCZOŃ
Kazimierz Furczoń prowadzi gospodarstwo ekologiczne o powierzchni 120 ha użytków zielonych (na terenach własnych i dzierżawionych). Hodowane przez niego owce górskie wielokrotnie zdobywały I miejsca i tytuły czempionów na krajowych wystawach zwierząt hodowlanych. Baca z Leśnicy jako pierwszy na Podhalu uzyskał unijny certyfikat na produkcję oscypka, wygrał Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich w Zakopanem. Jego ser otrzymał tytuł i statuetkę dla Najlepszego Oscypka roku 2013 .

POWIATOWE ZRZESZENIE PSZCZELARZY W ŚWIDNICY
W 2003 r. grupa inicjatywna założyła Powiatowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Świdnicy. Oprócz wytwarzania miodów i produktów pszczelich wysokiej jakości Zrzeszenie promuje pszczelarstwo, jako działalność proekologiczną poprzez organizowanie konferencji tematycznych oraz prowadzenie działań edukacyjnych w placówkach oświatowych oraz wśród rolników. W 2015 r. na IX Targach „Zdrowie ma smak” Powiatowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Świdnicy reprezentować będą Robert Samek, który będzie sprzedawał miody, świece i przyprawy oraz Zdzisław Galant, w którego ofercie będzie można znaleźć miody, pyłek kwiatowy, wosk i propolis.

FIRMA HANDOLOWO-USŁUGOWA AFRODYTA CHRISTOS DARAS
Firma z powiatu świdnickiego, która zajmuje się sprzedażą produktów greckich m.in. sera feta, sera manuri, sera halloumi, sera anari, jogurtu greckiego naturalnego oraz oliwek greckich.

GJ GACJANA
GJ GACJANA jest producentem żywności z powiatu trzebnickiego. Oferuje ona produkty na bazie lnu oraz niepowtarzalną chałwę lnianą w różnych smakach. W swojej ofercie posiada produkty dla diabetyków, dla osób z nietolerancją glutenu oraz dla każdej osoby, która ceni swoje zdrowie i pragnie spożywać żywność dobrej jakości. Żywność pochodzi ze sprawdzonych źródeł, co stanowi gwarancję, że produkty te są zawsze najwyższej jakości. GACJANA posiada liczne wyróżnienia i certyfikaty m.in. Lubuski Złoty Lubczyk 2014 i 2015 I miejsce, certyfikat „Top Produkt” programu Doceń Polskie Najlepszy Smak Dolnego Śląska 2015 r.

PIEKARNIA RATUSZOWA RADZIKOWSCY
Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy to firma rodzinna z 80-letnią tradycją. W ofercie piekarni jest naturalne, zdrowe i smaczne pieczywo, wypiekane na bazie tradycyjnej receptury. Chleb jest wypiekany w ceramicznych piecach z naturalnie zakwaszanej mąki żytniej. Nie są stosowane żadne polepszacze, konserwanty, miksy chlebopodobne czy też inne substancje chemiczne. W ofercie Piekarnia jest tradycyjne pieczywo żytnie razowe na zakwasie, tradycyjne pieczywo mieszane i pszenne, tradycyjny kwas chlebowy. Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy posiada wyróżnienia i certyfikaty m.in. podczas III Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2014 w Warszawie zdobyli Złoty Medal w kategorii Skarby Natury za Chleb razowiec Marszałkowski z Siedlec, chleb razowy ratuszowy zdobył I miejsce i Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za 2008 r. w kategorii mazowiecki produkt tradycyjny i naturalny- wyroby piekarnicze, cukiernicze i inne wyroby mączne, I nagroda Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego – w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Samki Regionów” w maju 2009 r.

AGENCJA ARTYSTYCZNA „LASLO”
Firma z powiatu dzierżoniowskiego zajmująca się sprzedażą miodów pitnych i miodów naturalnych.

EKO-AR ANNA I MIROSŁAW LECH
Eko-Ar, w rozwinięciu Ekologiczna Aronia, to rodzinna firma, zajmująca się przetwarzaniem i propagowaniem owoców aronii, a także sprzedażą produktów z tych owoców. Surowiec uzyskują z własnego ekologicznego gospodarstwa z blisko 20 hektarowej plantacji. Eko-Ar jest certyfikowanym gospodarstwem, w którego ofercie można znaleźć: sok aroniowy 100%, susz z owoców aronii, niskosłodzony dżem z aronii, konfitura aroniowa dosłodzony sok z aronii, syrop aroniowo-malinowy i inne przetwory z ekologicznej aronii. Firma ta została wyróżniona certyfikatem EKO.

RICO RYSZARD BĘBENEK
„RICO Ryszard Bębenek” jest firmą, która zajmuje się produkcją i sprzedażą takich wyrobów jak chrzan, ćwikła z chrzanem, sałatka obiadowa, ogórki konserwowe, zupa gulaszowa na szynce wieprzowej, ketchup, mielonka wojskowa, słonina wojskowa, smalec wojskowy, kiełbasa wojskowa.

DOM PACHNĄCY CHLEBEM – AGATA SZWED I KRZYSZTOF MATUSIAK
Działalność z powiatu kamiennogórskiego, która ma na celu utrzymanie dotychczasowej tradycji w pieczeniu chleba. Chleb jest wyjątkowy, gdyż jest wypiekany w piecu chlebowym, opalanym drewnem liściastym co nadaje chlebkowi niepowtarzalny smak. W ofercie „ Domu Pachnącego Chlebem” można znaleźć chleb na zakwasie, chleb bezglutenowy, chleb żytni-razowy z różnymi dodatkami takimi jak: orzechy, śliwki, żurawina itp.

GOSPODARSTWO ROLNO – SADOWNICZE. MAGDALENA GŁOWACKA
Gospodarstwo od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji smacznych i dorodnych jabłek oraz brzoskwiń. Owoce produkowane są zgodnie z regułami Integrowanej Produkcji. Dzięki doświadczeniu, tradycji oraz nowoczesnym metodom produkcji i przechowywania owoce są wysokiej jakości. W ofercie gospodarstwa są jabłka z rożnych odmian oraz naturalny tłoczony sok jabłkowy bez konserwantów, bez dodatku cukru, bez dodatku wody, naturalnie mętne z miąższem. Łagodnie pasteryzowany, dzięki czemu sok zachowuje niemal wszystkie cechy świeżych owoców: witaminy, błonnik, potas, fosfor, jod, żelazo.

JIRI KOCIAN
Jiri Kocian pochodzi z Czech i zajmuje się sprzedażą miodów, miodów pitnych, soku z rokitnika, pasty do zębów z propolisem, szamponu z propolisem, kremu z propolisem i innych produktów pszczelich.

DANUTA PODKÓWKA AGROTURYSTYKA
Agroturystyka położona w spokojnej miejscowości w powiecie świdnickim. W ofercie tego gospodarstwa znajdują się swojskie wyroby wędliniarskie.

SMAKOWITA WIEŚ RENATA JAWORSKA
Smakowita Wieś to rodzinna firma z tradycjami z powiatu milickiego. Gospodarstwo to leży w samym sercu Doliny Baryczy, w którym hoduje się pastwiskowe świnie Mangalice, kury, kaczki, gęsi i indyki w oparciu o ekologiczne metody. Produkty powstają według tradycyjnych receptur. W ofercie gospodarstwa można znaleźć wędliny naturalne ze świni Mangalicy, kiełbasy dojrzewające, kiełbasy swojskie wędzone surowe lub parzone, wędzony karp, chleb żytni na zakwasie.

NALEWKI KRESOWE
Nalewki wytwarzane zgodnie z wielowiekowymi recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, tworzone na bazie owoców najstarszych odmian pochodzących z wiejskich sadów, lasów i łąk. Owoce, zbierane tylko w pełni dojrzałe, poddawane są maceracji z najlepszymi rodzajami spirytusu i wódek domowych. Nalewki wywodzą się ze staropolskiej tradycji i są wyrabiane tradycyjnym sposobem bez użycia urządzeń mechanicznych oraz jakichkolwiek konserwantów, ulepszaczy, barwników, środków chemicznych. Smak nalewek wzbogacany jest naturalnymi przyprawami uzyskanymi z maceracji owoców świeżych suszonych oraz korzennych. Nalewki Kresowe wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem wydobywanym z co roku inaczej dojrzewających owoców.

PPUH TŁOCZNIA MAURER
Ceniony producent z powiatu nowosądeckiego naturalnych soków owocowych i warzywnych oraz wyrobów alkoholowych. Produkty z owoców są w 100% naturalne, bez dodatku konserwantów, nie klarowane, niskosłodzone, nierozcieńczane, dzięki temu zawierają cenne witaminy i mikroelementy. Obecnie dla trwałości sok jest pasteryzowany. W ofercie Tłoczni Maurera można znaleźć kilkanaście smaków ekologicznych soków, syropów oraz win. Produkty zostały wyróżnione certyfikatem „Poznaj Dobra Żywność”, „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz znakiem „Teraz Polska”.

GRUPA PRODUCENTÓW EKOLOGICZNYCH „DOLINA GRYKI” Sp. z o.o.
Grupa producencka związana z branżą zbożowo-nasienną, którą tworzy 5 rodzinnych gospodarstw z wieloletnimi tradycjami upraw ekologicznych. Celem tej grupy jest wytwarzanie wysokiej jakości żywności ekologicznej. Produkty „Doliny Gryki” wytwarzane są naturalnymi metodami produkcji przy wysokiej kulturze upraw gleb w wyjątkowo czystym ekologicznie regionie Polski – Kotlinie Kłodzkiej w otulinie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego oraz na obszarze Natura 2000. Wiodącym produktem „Doliny Gryki” jest gryka, która jest przetwarzana na ekologiczną kaszę gryczaną białą wyróżnioną w 2013 r. w Warszawie srebrnym medalem w kategorii „BEST OF ORGANIC 2013” na targach Organic Marketing Forum. W ich ofercie można również znaleźć pszenicę orkisz, płaskurkę, owies bezłuskowy, soczewicę, dynię oleistą bezłuskową.

ZŁOTA PATOKA
Złota Patoka to rodzinna pasieka wędrowna zajmująca się produkcją naturalnych miodów, miodów smakowych m.in. z cynamonem, imbirem, miętą, chili itp. oraz produktów pszczelich.
Właściciele pasieki wędrują po pięknych i dzikich terenach Pogórza Kaczawskiego i rozległych wrzosowiskach okolic Przemkowa zapewniając pszczołom idealne pastwiska, na których pozyskują nektar.

FACTORY PIZZA KAZIMIERZ TRUCHAN
Firma z powiatu lubińskiego, która zajmuje się produkcją i sprzedażą różnorodnego rodzaju produktów m.in. wędliny firmy Smolarek z Kościana, Pierogi Pani Ani- ruskie własnej produkcji, nabiał mleczarni Demi z Góry Śląskiej oraz świeże maliny. Będzie można skosztować również potraw przygotowanych na miejscu takich jak m.in. bób gotowany, kukurydza gotowana, produkty ziemniaczane tj. placki, rosti, łódeczki, placuszki ziemniaczane, cocktaile owocowo-mleczne na bieżąco sporządzane, tortilla z piersią kurczaka.

GOSPODARSTWO SADOWNICZE JANUSZ DZIEKAN
Od 1996 roku Gospodarstwo posiada Certyfikat Integrowanej Produkcji, który jest gwarancją, że owoce powstają w sposób przyjazny dla środowiska a ich metody produkcji wpływają na bardzo wysoką jakość- od wyglądu, przez smak i zapach, na walorach odżywczych kończąc. Integrowana produkcja uwzględnia cele ekologiczne: ochronę otaczającego środowiska oraz krajobrazu rolniczego a także dba o bezpieczeństwo i zdrowie producentów i konsumentów. W ofercie gospodarstwa są jabłka i naturalne soki owocowe. Produkty te posiadają Znak promocyjny „Dolina Baryczy Poleca”.

KASZUBSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW TRUSKAWEK – EDYTA I ANDRZEJ KLASA
Na stoisku będą prezentowane regionalne produkty z powiatu kartuskiego tj. wyroby z truskawki kaszubskiej, która jest zarejestrowana jako Chronione Oznaczenie Geograficzne w Unii Europejskiej – 13 polski produkt objęty ochroną przez prawo unijne.

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE- BRYGIDA I ANDRZEJ KĄKOL
Gospodarstwo ekologiczne funkcjonujące od 2008 roku specjalizuje się w wyrobach mięsnych produkowanych w sposób tradycyjny. Właściciel gospodarstwa zgłosił cztery produkty na Listę Produktów Tradycyjnych są to: kaszanka po kaszubsku, wątrobianka (Léberka), czarny salceson (Blutka), kiełbasa wòrszta.

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE- KRYSTYNA DOAN
Pani Krystyna Doan posiada ekologiczną uprawę malin w Dalkowie. Jest producentką ekologicznych przetworów owocowych m.in. soków owocowych i syropów ziołowych. W ofercie tego gospodarstwa można także znaleźć świeże maliny oraz cebulki roślin ozdobnych.

RICHARD I JANA KONIROVI
Pochodzą z Czech i w swojej ofercie posiadają czeskie pierniczki.

FITNESS ROAD
Firma zajmująca się cateringiem dietetycznym. Będzie sprzedawać dietetyczne sałatki i ciasteczka. Potrawy FitnessRoad są w pełni zbilansowane w oparciu o normy i zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia, produkowane z wykorzystywaniem surowców i produktów najwyższej jakości, w tym posiadających znaki jakości oraz pochodzących z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych.

CZESŁAW TRZCIAŃSKI – PREZES DOLNOŚLSKIEGO ZWIĄZKU PSZCZELARZY WE WROCŁAWIU
Produkcja i sprzedaż miodów, pyłku i pierzgy. Miód z Gospodarstwa Pasiecznego Czesław Trzciański z Oleśnicy został uznany za najlepszy miód spadziowy XII Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie oraz uzyskał II miejsce w kategorii miód wrzosowy.

Poprzedni artykułŚwidniczanin liderem listy Nowoczesna Ryszard Petru
Następny artykułWim Wenders na otwarcie VIII „Okiem Młodych”