Strona główna Sport Piłka nożna Grad goli w pierwszym dniu Silesian Cup

Grad goli w pierwszym dniu Silesian Cup [VIDEO]

0

Blisko 80 meczów dziesiątej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Turnieju Silesian Cup przeszło już do historii. Zawodnicy i zawodniczki toczą dopiero rywalizację w fazach grupowych, ale już dziś wyłoniło się kilka ekip, które z pewnością włączą się do walki o najcenniejsze lokaty.

CSC_5527

W najmłodszej kategorii U-9 zdecydowanie najlepsze wrażenie zrobili piłkarze Polonii-Stali I Świdnica prowadzeni przez Przemysława Malczyka. Biało-zieloni wygrali pewnie wszystkie trzy spotkania: 13:0 z Football Academy I Leszno, 16:0 z Akademią Sportu Milicz i 13:0 z Orlikiem Prudnik. Młodzi świdniczanie jasno i wyraźnie dali znać, że są mocni, oby tak dalej! W drugiej grupie kategorii U-9 komplet punktów mają także Football Academy II Leszno, Chojnik Jelenia Góra i Dąbroczanka Pępowo.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

W grupie A rocznika 2005 (kategoria U-10) cztery spotkania mają już za sobą piłkarze Baltiki II Kaliningrad. Na boisku pojawili się trzykrotnie bowiem jeden z meczów oddali walkowerem czeskiemu TJ Sokol Olsany. Rosjanie nie stawili się na czas na murawie. Pozostałe pojedynki zakończyli dwoma zwycięstwami i remisem 2:2 z Polonią-Stal Świdnica. W grupie A zarówno Rosjanie, jak i świdniczanie trenera Sebastiana Ratajczaka mają po 7 punktów. W grupie B dwie ekipy z kompletem dwóch wygranych – Football Academy Leszno i Dąbroczanka Pępowo.

Chłopcy z rocznika 2004 (U-11) rywalizują wspólnie z dziewczętami z kategorii U-13 (do turnieju zgłosiły się tylko 4 drużyny). W grupie A po dwa triumfy zanotowała Polonia-Stal Świdnica dowodzona przez Mariusza Krupczaka i FC Kaliningrad. W grupie B zdecydowanie najlepszy jak dotąd jest Piast Nowa Ruda, który dopisał sobie walkowerem trzy punkty za Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, a także ograł dziewczęta z UKS-u Wołów 12:1 i Football Academy I Leszno 6:1. Na prowadzeniu w grupie C Football Academy II Leszno i Akademia Sportu Milicz.

W starszej kategorii U-12 również mamy trzy grupy. W pierwszej najlepiej radzą sobie jak do tej pory piłkarze Notecianki Pakość i Stali II Rzeszów (po dwie wygrane). W grupie B na prowadzeniu z dwoma zwycięstwami chłopcy Mariusza Krupczaka z Polonii-Stali Świdnica. W grupie C najlepsze wrażenie zrobił Hamownik Moskwa zwyciężając 4:0 MKP Wołów i 6:0 Unię Boryszew. Dwie wygrane ma także Stal I Rzeszów.

W najstarszej kategorii chłopców z rocznika 2001 (U-14) występuje po wycofaniu Siarki III Tarnobrzeg 16 zespołów podzielonych na trzy grupy. W grupie A z dwoma wygranymi, w tym z Polonią-Stal Świdnica trenera Przemysława Malczyka prowadzi ukraiński LS Duszor nr 4 Lwów. W grupie B z czterema punktami łotewski FC SFS Olaine i kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej I Zielona Góra. W grupie C komplet punktów, ale i tylko jeden rozegrany mecz ma Notecianka Pakość.

Jutro od 9.00 na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejna porcja piłkarskich emocji.

/MDvR/

Poprzedni artykułKiedy wreszcie zadbają o pomosty?
Następny artykułEgzotycznie, radośnie, kolorowo [MFF Strzegom]