Strona główna Bez kategorii Obiecywana restauracja wreszcie powstanie?

Obiecywana restauracja wreszcie powstanie?

4

Mijają niemal dwa lata od pierwszej obietnicy, złożonej mieszkańcom Strzegomia. Podczas otwarcia piekarni FSB, produkującej pieczywo m.in. dla McDonald`s, przedstawiciel tej sieci zadeklarował wybudowanie restauracji.

Otwarcie Piekarni FSB w Strzegomiu_17

Terminów realizacji inwestycji wówczas nie podano, ale firma informowała o wykupieniu działki przy drodze krajowej nr 5. – Restauracja w Strzegomiu jest planowana na drugą połowę 2016 roku – informuje portal miejski Strzegomia Patrycja Wysocka z biura prasowego firmy Mcdonalds. – Obecnie trwa projektowanie obiektu i to od jego wielkości będzie zależało, ile osób dokładnie znajdzie tam zatrudnienie. Standardowo jednak restauracje Mcdonalds zatrudniają od 40 do 60 osób. Następnym etapem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Zaraz po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji będzie można dokładnie określić szczegóły tej, jakże bardzo wyczekiwanej, przez mieszkańców inwestycji. Aktualnie średni koszt jednej restauracji wynosi 6 – 7 mln złotych.

W powicie świdnickim sieć ma jedna restaurację – w Świdnicy.

FSB Piekarnie jest na razie jedyną firmą w podstrefie ekonomicznej Strzegom. Zatrudnia ponad 200 osób na umowę o pracę i ponad 100 osób przez firmę zewnętrzną Ranstadt.

/opr. red./

Poprzedni artykułPochwalą się talentami w Morawie
Następny artykułFestiwal „Okiem Młodych” zaprasza wolontariuszy