Strona główna Sport Piłka nożna Derby gminy pod dyktando Karoliny

Derby gminy pod dyktando Karoliny

0

Piłkarze MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska nie mieli większych problemów z pokonaniem Gromu Witków w 3. kolejce klasy okręgowej OZPN Wałbrzych. Gospodarze wygrali derby gminy Jaworzyna Śląska 4:1, a hat-trickiem popisał się najlepszy strzelec Karoliny Grzegorz Ignatowicz.

karolina

– Cieszy tempo w jakim rozegraliśmy to spotkanie. Imponujące było pierwsze 20 minut, kiedy wydawało się, że rywal za nami nie nadąża. Jestem bardzo zadowolony z trzech bramek Grzegorza Ignatowicza, choć jak wszyscy widzieli mogło być ich więcej. Ogólnie cieszy poprawa skuteczności zespołu – tak mecz podsumował mecz na oficjalnej stronie Karoliny trener drużyny Tomasz Idziak.

Miejscowi wynik meczu otworzyli już w 14. minucie, Szymon Borowy dorzucił piłkę do Mateusza Salamona, a ten skuteczną główką pokonał Tomasza Janikowskiego. Kolejne trzy gole były autorstwa Grzegorza Ignatowicza. Przy pierwszym wykorzystał dobre dogranie od Mateusza Ptaka, w kolejnych pewnie pokonał bramkarza w sytuacjach jeden na jednego. Gościom udało się zaliczyć honorowe trafienie. W 80. minucie Arkadiusz Felich skutecznie wykorzystał rzut karny.

Karolina Jaworzyna Śląska – Grom Witków 4:1

Karolina: Grygoriew, T. Krawczyk, Salamon, M. Krawczyk, Rosiak (68′ Myśliński), Kurzeja (57′ D. Tymcik), Ptak (89′ B. Tymcik), Borowy (68′ Jarosz), Schmidt (34′ Mróz), Janiszewski (68′ Klag), Ignatowicz

Grom: Janikowski, Solarz, M. Cegielski, Piech (67′ Kujawa), Skolimowski, Żołnierek, Kloc, Bucki, Chodurek (60′ Ł. Cegielski), Smutek, Felich (86′ Zielonka)