Strona główna Bez kategorii Smacznie, zdrowo i kolorowo na Kościelnej

Smacznie, zdrowo i kolorowo na Kościelnej [FOTO]

0

Smaczne wegańskie potrawy, antykwariat, gry i zabawy dla najmłodszych czekały dzisiaj na wszystkich, którzy odwiedzili ulicę Kościelną. Święto Ulicy rozpoczął barwny pochód z Rynku.

Kościelna (8)Najmłodszych wspinaczki po drzewach uczył Paweł Gromek

Ulica Kościelna jest żywą kroniką burzliwych dziejów miasta: niegdyś znajdująca się poza murami miejskimi, po zlikwidowaniu twierdzy stała się jednym z ważniejszych traktów pieszych. Dziś historia zatacza koło – choć ulica zlokalizowana jest w ścisłym centrum, a tuż przy niej znajduje się plac Pokoju z wizytówką miasta – Kościołem Pokoju – w dużej mierze traktowana jest jako ciało obce w tkance śródmieścia. Podczas Święta Ulicy organizatorzy chcieli nawiązać do tradycji i wykorzystać dobry potencjał Kościelnej.

Kościelna (17)

Ideą Święta Ulicy była zarówno integracja mieszkańców, zachęta do wspólnych działań artystycznych, jak i możliwość spędzenia wolnego czasu w nieco zapomnianym miejscu. W ostatnią niedzielę sierpnia można było wziąć udział w otwartych warsztatach artystycznych, spróbować lokalnej i naturalnej żywności na specjalnie przygotowanych stoiskach kulinarnych, przygotowanych przez Obite Gary i Wege Wikt czy posłuchać koncertu Nut Cane’a. Na każdego rowerzystę czekał też darmowy serwis, przygotowany przez sklep Rowery A-Z.

Święto Ulicy to część II Festiwalu Punkt Zero, organizowanego przez Fundację Punkt Zero i Fundację Spichlerz Kultury. Partnerami wydarzenia są: Świdnicki Ośrodek Kultury, Parafia Ewangelicko- Augsburska w Świdnicy, Świdnickie Centrum Wolontariatu, Młodzieżowa Rada Świdnicy, Świdnickie Forum Rozwoju, Świdnicka Wyjątkowa Inicjatywa Rowerowa, Świdnicki Klub Filmowy, Wrocławska Fundacja Filmowa, Dom Dziennego Pobytu Przystań, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowska-Curie, Stowarzyszenie Satelita, Stowarzyszenie Carpe Diem, SPDC Serce, Antykwariat Ex Libris, Wege Wikt, Obite Gary oraz portal KulturaOnline.pl.

Zadanie jest realizowane w ramach inicjatywy lokalnej z Gminą Miasto Świdnica.

Poprzedni artykułŚwidnicka załoga wciąż w powietrzu!
Następny artykułDerby gminy pod dyktando Karoliny