Strona główna Wydarzenia Świdnicka świątynia wśród siedmiu cudów? Głosujmy!

Świdnicka świątynia wśród siedmiu cudów? Głosujmy!

2

Jest dobrze! Kościół Pokoju w Świdnicy w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska zajmuje drugie miejsce tuż za Pałacem Potockich w Radzyniu Podlaskim. Głosowanie potrwa do 22 września.

kosciol-pokoju1National Geographic Polska ogłosił plebiscyt na 7 nowych cudów Polski. Wśród 16 nominacji jest Kościół Pokoju ze Świdnicy. To jedyny zabytek z Dolnego Śląska! Czy świątynia, która już jest na liście UNESCO i w Kanonie Miejsc Historycznych,  znajdzie się wśród nowych cudów? Wszystko w rękach internautów.

Wśród nominowanych są Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego, Filharmonia Szczecińska, Chełmno, Kaszubski Park Etnograficzny, Zamek w Kórniku czy Święta Lipka. Głosować można na stronie 7cudów.national-geographic.pl Do wygrania cenne nagrody.

Tak National Geographic Polska rekomenduje świdnicki Kościół Pokoju:

Ten zabytkowy barokowy kościół wzniesiony w systemie szachulcowym jest naszą wizytówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. To największy drewniany kościół Europy! Należy do świdnickiej parafii Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Jego wnętrze skrywa ołtarz z 1752 r. i barokową ambonę zdobioną scenami biblijnymi oraz alegoriami Wiary, Nadziei i Miłości. Podczas zwiedzania koniecznie zadzierajcie głowy, by zobaczyć stropy ozdobione malowidłami ukazującymi sceny z objawienia św. Jana. Istny cud!

Poprzedni artykułKotarba na finiszu
Następny artykułPrezydenci listy piszą [AKTUALIZACJA]