Strona główna Bez kategorii Sikorskiego będzie całkowicie zamknięta

Sikorskiego będzie całkowicie zamknięta

3

Na początku sierpnia nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z ulicą Langiewicza do ronda Solidarnośći w Świdnicy. Droga może być zamknięta do końca wakacji.

sikorskiego

Zamknięcie drogi jest konieczne i ma to związek z przebudową przepustu nad potokiem Jabłoniec. Ze względów technologicznych wykonawca musi wyłączyć ten odcinek drogi z ruchu, a nastąpi to 10 sierpnia 2015 r. Utrudnienia nie powinny potrwać dłużej niż 3-4 tygodnie – mówi Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przebudowa ulicy Sikorskiego podzielona została na dwa etapy. W ramach pierwszego etapu przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, pętla autobusowa oraz przepust pod drogą. Powstanie 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej, jednostronny chodnik (odcinkami dwustronny), ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta.

W drugim etapie prace obejmą odcinek drogi pozostający pod zarządem gminy Świdnica. Przebudowany zostanie skrzyżowanie z ulicą Nad Potokiem oraz część nawierzchni jezdni. Początkowo prace maja być prowadzone z pozostawieniem jednej nitki dla samochodów, będzie jednak konieczność całkowitego zamknięcia trasy. Objazdy zostaną poprowadzone małą obwodnicą i łącznikiem.

Koszty przebudowy szacowano na 5.582.464,00 zł. W przetargu udało się uzyskać kwotę zaledwie 3 736 724 zł. Na inwestycję złożą się pieniądze z budżetu Świdnicy, gminy Świdnica, samorządu województwa i z narodowego programu budowy dróg lokalnych. Ponad 700-metrowy, newralgiczny fragment Sikorskiego ma być gotowy w listopadzie.

Poprzedni artykułHospicjum z poślizgiem
Następny artykułUrząd Miejski przyjazny zwierzętom