Strona główna Wydarzenia Świdnica Urząd Miejski przyjazny zwierzętom

Urząd Miejski przyjazny zwierzętom

11

Po lokalach w centrum miasta, kolejnym punktem na mapie miejsc przyjaznych zwierzętom znalazł się Urząd Miejski w Świdnicy. Dzisiaj Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy w towarzystwie Magdaleny Rumiancew – Wróblewskiej, radnej rady miejskiej oficjalnie podpisała deklarację.

UM2

Pies w restauracji, w sklepie, czy w urzędzie – widok ten przestaje nas już dziwić. Na czworonogów zawsze przygotowana będzie miska z wodą. – Drzwi świdnickiego magistratu otwarte będą dla psiaków jednak tylko wtedy, gdy temperatura powietrza będzie bardzo wysoka. W czasie normalnych dni do urzędu będzie mógł wejść tylko pies – przewodnik. Na zewnątrz urzędu zamontowany zostanie element umożliwiający przywiązanie smyczy – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Druki zgłoszenia można pobrać ze strony TOZ oddział w Świdnicy. Akcja ma charakter ciągły, a lista miejsc będzie publikowana na stronie internetowej towarzystwa. – Podobne inicjatyw w innych miastach ciszą się dużą popularnością wśród posiadaczy psów i właścicieli lokali, którzy zyskują nowych klientów – mówi Rumiancew – Wróblewska i dodaje – Pokażmy, że Świdnica jest miastem przyjaznym zwierzętom, zadbajmy o naszych czworonogów. W akcję włączyło się Stowarzyszeniu Świdnickich Kupców, Restauratorów, Przedsiębiorców  Kaduceusz.

UM

Poprzedni artykułSikorskiego będzie całkowicie zamknięta
Następny artykułZjednoczeni wygrywają w pierwszym test-meczu