31 lipca po raz dwunasty spod katedry wyruszy piesza pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę. Pątnicy przejdą ok. 200 km i przed obrazem Matki Boskiej staną 9 sierpnia.
Ordynariusz diecezji świdnickiej Ignacy Dec w liście do wiernych napisał: Drodzy diecezjanie, przedpielgrzymkowy zegar z naszej strony internetowej coraz bardziej przybliża się do godziny zerowej, w której Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej po raz dwunasty wyruszy na pątniczy szlak. „Ziemia Wałbrzyska” rozpocznie pielgrzymowanie już 30 lipca, będzie to czwartek. Prawie cała pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej w piątek 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00.
Pielgrzymi codziennie pokonają od kilku do prawie 30 kilometrów. Będą nocować w namiotach. Pierwszy postój zaplanowano w Pieszycach.

![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Świdnicki basen letni oblegany. Mieszkańcy ruszyli szukać ochłody [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)






