Strona główna 112 Piorun strzelił w komin

Piorun strzelił w komin

6

Mieszkańcy ulicy Francuskiej w Świdnicy przeżyli chwile grozy. Tuż po 17.00 w komin jednego z budynków uderzył piorun. –  Huk poderwał nas na równe nogi – mówią mieszkańcy. Na szczęście nikt nie ucierpiał ani nie doszło do pożaru.

komin 0

Niewielka burza błyskawicznie przetoczyła się nad Świdnicą. Była słychać kilka grzmotów, symbolicznie pokropił deszcz. Nie wiadomo, dlaczego piorun uderzył w komin niewysokiego budynku. Mieszkańcy podejrzewają, że mogły go ściągnąć metalowe zakończenia wentylacji. – Dach był nowy, komin także – mówi przedstawicielka firmy, administrującej budynkiem. Na kamienicy nie ma instalacji odgromowej. Piorunochrony zgodnie z przepisami muszą być instalowane jedynie na obiektach użyteczności publicznej.

Zdaniem zarządcy dwupiętrowego domu przy Francuskiej, uszkodzenia są niewielkie i zapewnia, że zostaną usunięte w poniedziałek. Spadające elementy uderzyły w zaparkowany pod budynkiem samochód i zniszczyły część karoserii. – Mamy ubezpieczenie od takich zdarzeń i na pewno właściciel nie będzie poszkodowany – zapewnia zarządzająca.

Zniszczone fragmenty komina usunęli strażacy.

/asz/

Poprzedni artykułSzukają dzieci do filmu
Następny artykułNocne kino pod chmurką na świdnickim Rynku