Strona główna Temat dnia Odnowa Biologiczna w Marconi Medica

Odnowa Biologiczna w Marconi Medica

0

Marconi Medica w Świdnicy zaprasza na specjalnie dobrane przez lekarzy specjalistów i fizjoterapeutów pakiety odnowy biologicznej. Do Centrum Uslyg Medycznych trafiają setki pacjentów, których dotknęły różnego rodzaju urazy. Wykwalifikowany zespół stosując najskuteczniejsze techniki manualne w fizjoterapii, jak i wykorzystując szeroki wachlarz sprzętu, jakim dysponuje Centrum,  do kinezo, balneo i krioterapii, pomaga  pacjentom wrócić do pełnej aktywności.

orient9

Spotykając się na co dzień z problemami zdrowotnymi pacjentów MarconiMedica, przychodzi refleksja, jak wielu z nich mogłoby uniknąć  urazów, a co za tym idzie – często długotrwałych procesów powrotu do zdrowia, gdyby odpowiednio wcześnie pomyśleli o sobie i znaleźli czas na odnowę biologiczną, która jest skuteczna metodą profilaktyki!

Pamiętajmy, zdrowie często bywa stanem ulotnym, aby je zachować wręcz musimy postawić na profilaktykę!

Mając to na uwadze, w Centrum Medyczne Marconi Medica stawia na edukowanie pacjentów, jaką nieocenioną rolę profilaktyczną odgrywa: ODNOWA BIOLOGICZNA = BIOREGENERACJA, czyli świadome działanie na ustrój przy pomocy różnych naturalnych środków środowiskowych, mające na celu ułatwienie, przyspieszenie i wzmożenie fizjologicznych procesów wypoczynkowych z powiększeniem zdrowia i wydolności człowieka.

Marconi Medica jest jedynym ośrodkiem w Świdnicy, który stawia na kompleksowość odnowy biologicznej. Jako jedyny ośrodek w regionie oferuje  nowoczesne zabiegi w kriosaunie, które uzupełniamy ćwiczeniami manualnymi z fizjoterapeutą, masażami klasycznymi, jak i orientalnymi ThaiWay oraz biczami szkockimi, kąpielą perełkową i kąpielą wirową kończyn dolnych lub górnych Zabiegi mogą być dobrane indywidualnie przez lekarza specjalistę lub fizjoterapeutę, bądź można wykupić specjalnie skonstruowane pakiety.

Odnowa biologiczna nie jest przeznaczona, jak się powszechnie uważa, tylko dla sportowców. Jest to indywidualnie dobrany zestaw działań (ćwiczeń, zabiegów, diety), które odpowiednio zaprogramowane mają przyspieszyć naturalne procesy regeneracji organizmu, usunąć niepożądane skutki przeciążenia organizmu (fizycznego lub psychicznego), ale też zapobiegać ewentualnym obciążeniom związanym z pracą lub wysiłkiem.

Tak naprawdę korzyści z odnowy biologicznej dotyczą nas wszystkich, każdy świadomie dbający o swój organizm znajdzie coś dla siebie. Z odnowy biologicznej mogą korzystać wszyscy – niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy poziomu aktywności fizycznej.

– Osoby aktywne zawodowo zarówno pracujące fizycznie, jak i umysłowo są w  dzisiejszych czasach narażone na stres i dolegliwości bólowe związane głównie z siedzącym trybem życia. Nieregularna aktywność fizyczna oraz życie w ciągłym biegu często prowadzi do napięć i dyskomfortu. Indywidualnie dopasowany program odnowy biologicznej pozwoli wyeliminować kumulujące się w organizmie napięcia i dostarczy energii na kolejne dni.
 – Sportowców profesjonalnych, jak i amatorów,
dla których odnowa biologiczna powinna być stałym elementem przygotowań. Pomaga zregenerować organizm po wysiłku fizycznym, zapobiega przeciążeniom i stanowi doskonałą profilaktykę przeciwurazową. W naszym Centrum możliwe jest indywidualne programowanie odnowy biologicznej w cyklu treningowym, dostosowanej do specyfiki wysiłku fizycznego.

Osób chcących poprawić swój wygląd (otyłość, cellulit), np. – kobiety po porodzie. Odnowa biologiczna dla młodych mam ma na celu zniwelowanie bólu pleców, niewydolności mięśni, zmęczenia i napięcia. Specjalne zabiegi i masaże modelujące pozwolą powrócić do równowagi, formy oraz sylwetki sprzed porodu.

–  Seniorzy 55+ –  z wiekiem nasze ciało, na skutek naturalnych procesów biologicznych, daje wyraźne oznaki starzenia się i potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Przyspieszenie procesów regeneracyjnych i stymulacja układu krążeniowo-oddechowego za pomocą zabiegów odnowy biologicznej pozwala na dłuższe utrzymanie zdrowia i spowolnienie zachodzących w organizmie zmian.

Dostępne pakiety:

PAKIET „DLA KAŻDEGO”

 1. ćwiczenia z terapeutą
 2. kriosauna
 3. masaż

Cena: 100 PLN

 

PAKIET „DLA AKTYWNYCH”

 1. kąpiel perełkowa
 2. ćwiczenia z terapeutą
 3. kriosauna
 4. masaż

Cena: 120 PLN

PAKIET „DLA SPORTOWCÓW” lub  PAKIET „BIEGACZA, NARCIARZA I PIŁKARZA”

 1. bicze Szkockie
 2. ćwiczenia z terapeutą
 3. magnetoterapia
 4. elektrostymulacja
 5. kriosauna
 6. masaż

Cena : 145 PLN

Ceny dotyczą jednego dnia zabiegowego. Przy serii 10 spotkań, oferujemy 10 % rabat.

logo marconi