Strona główna 112 Nikomu już nie zrobi krzywdy

Nikomu już nie zrobi krzywdy

2

Przynajmniej na razie. Policja w środę aresztowała niebezpiecznego mężczyznę, który atakował kobiety w pobliżu centrum Świdnicy.  Obecnie świdniczanin przebywa w zakładzie psychiatrycznym.

mężczyzna
Zdjęcie pochodzi z portalu społecznościowego Facebook

Tydzień temu popchnął mnie i mój wózek z dzieckiem. Jest bardzo agresywny i wulgarny. Sprawa została zgłoszona na policję – napisała do nas pani Ewelina. Po tym jak jej apel o pomoc został opublikowany na portalu społecznościowym, odezwały się inne kobiety, które zostały zaatakowane przez tego mężczyznę. – Ten człowiek uderzył kiedyś kobietę, która stała przed nim w kolejce – pisze pani Roksana. To tylko jedno ze zdarzeń opisanych na portalu społecznościowym. Poszkodowanych jest znacznie więcej.

50-letni mężczyzna jest już znany policji, bowiem w roku 2014 toczyło się przeciwko niemu postępowanie. – Mężczyzna usłyszał zarzuty za cztery czyny dotyczące: zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych wobec mieszkańców kamienicy – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP w Świdnicy i dodaje –  W stosunku do świdniczanina prokuratura rejonowa skierowała do sądu rejonowego w Świdnicy wniosek o zastosowanie środków zabezpieczających i obecnie sprawa jest na etapie sądowym. Decyzje, co do konsekwencji prawnych w tej sprawie podejmie sąd rejonowy w Świdnicy. W roku 2014 na wniosek prokuratury rejonowej w Świdnicy mężczyzna został skierowany na obserwację psychiatryczną, a wyniki znane są prokuraturze.

Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy prowadzi jedno postępowanie w sprawie gróźb karalnych kierowanych przez 50-letniego mężczyznę. – W środę, 8 lipca świdniczanin  został zatrzymany i przewieziony do szpitala psychiatrycznego – mówi Ząbek. W tej sprawie w dalszym ciągu prowadzone są czynności.

Poprzedni artykułDominator ze złotym medalem Uniwersjady!
Następny artykułAkademia Sukcesów Rekina Świebodzice