Strona główna Sport Lekkoatletyka Dominator ze złotym medalem Uniwersjady!

Dominator ze złotym medalem Uniwersjady!

2

W tym sezonie błyszczy formą i wygrywa zawody za zawodami będą zdecydowanym liderem światowych list w rzucie młotem. Paweł Fajdek, wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów potwierdził dziś swoją dominację sięgając po złoty medal Uniwersjady rozgrywanej w południowokoreańskim Gwangju.

Fajdek

To trzeci z rzędu złoty medal Uniwersjady naszego lekkoatlety. W 2011 roku Fajdek stanął na najwyższym stopniu podium w chińskim Shenzhen, a dwa lata później był najlepszy w Kazaniu w Rosji. W Korei Południowej też nie było na niego mocnych. Mieszkający obecnie w Wierzbnej w gminie Żarów zawodnik przekroczył linię 80 metrów (80,05) zdecydowanie pokonując swoich przeciwników. Drugi był Białorusin Paweł Bareisza (75,75 m), a brązowy krążek wywalczył jego rodak Siarhei Kalamojec (74,68 m).

Ze względu na kontuzję Czesława Cybulskiego, Paweł Fajdek startował dziś pod wodzą swojej pierwszej trenerki Jolanty Kumor. Teraz przed naszym młociarzem najważniejsza impreza sezonu – w dniach 22-30 sierpnia odbędą się mistrzostwa świata w stolicy Chin w Pekinie.

/MDvR/