Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nagrali czwarty muzyczny krążek

Nagrali czwarty muzyczny krążek

0

Sześć dni ćwiczeń, trzydziestu uczestników i 10 piosenek w tanecznych rytmach, autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna znajdzie się na czwartym muzycznym krążku pt. „Roztańczeni-Rozśpiewani”.  Letnie Warsztaty Wokalne pod patronatem wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek w SSM w Lubachowie przeszły już do historii. Jednak Rozśpiewane Dzieciaki pozostawiły po sobie kolejną płytę, a ich talent i efekt muzycznych wakacji będzie można zobaczyć podczas dożynek gminnych w Krzyżowej, 30 sierpnia br.

 Uczestnicy Letnich Warsztatów Wokalnych w Lubachowie

11 lipca zakończyła się IV edycja warsztatów wokalnych dla grupy 30 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Świdnica. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorów i wychowawców  z ogromnym zapałem pracowali nad repertuarem do kolejne gminnej płyty pt. „Roztańczeni-Rozśpiewani”. Na zakończenie warsztatów odbył się koncert prezentujący sześć dni pracy uczestników w obecności wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektora GZO Marii Jaworskiej oraz rodziców – mówi Tadeusz Szarwaryn.

Po znanych już mieszkańcom gminy i nie tylko, krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas” i „Smaki przedwiośnia” przyszedł czas na następny autorski materiał Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna.  Na płycie usłyszymy m.in. klimat irlandzki, walczyk z Francji, rytmy charlestona, latyno, disco ale nie zabraknie też klimatów dalekiego wschodu, czy rytmów afrykańskich.

Do organizacji warsztatów muzycznych wykorzystano gminne studio nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki funduszom unijnym. W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury udało się rozbudować elementy mobilnego studia o kolejne niezbędne narzędzia do zgrywania i obróbki śladów dźwiękowych, m.in. wysokiej klasy cyfrowy mikser montażowy ułatwiający pracę studyjną.

Jak powstawało 10 piosenek w rytmach tanecznych autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna można zobaczyć w przygotowanym zwiastunie.

Poprzedni artykułDla kogo nagroda za kulturę?
Następny artykuł„Rzeczpospolita” wybrała najlepsze samorządy. Świdnica na miejscu…