Strona główna Kultura Dla kogo nagroda za kulturę?

Dla kogo nagroda za kulturę?

0

Tylko do 15 sierpnia można składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury. Nagrody pieniężne lub rzeczowe mogą otrzymać osoby wyróżniające się w twórczości artystycznej.

romanseipapierosy4W roku 2012 nagrodą została wyróżniona Amatorska Grupa Teatralna Dorosłych przy Świdnickim Ośrodku Kultury – nagroda za upowszechnianie i popularyzację kultury. Na zdjęciu Zbigniew Curyl, dyrektor MDK Świdnica i Robert Kaśków, dyrektor I LO w Świdnicy w sztuce „Romanse i papierosy”

Uprawionymi do składania wniosków o przyznanie nagród są: Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy, komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwe do spraw kultury oraz ochrony i konserwacji zabytków, stowarzyszenia działające w zakresie kultury w mieście, jednostki kultury i oświaty z terenu miasta – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje – Nagrody indywidualne lub zbiorowe, w formie pieniężnej lub rzeczowej przyznawane są przez Prezydenta Miasta wyróżniającym się w twórczości artystycznej, upowszechniania   i ochrony kultury, których miejscem zamieszkania lub terenem działania jest miasto Świdnica, w szczególności: artystom, twórcom, organizatorom przedsięwzięć kulturalnych, popularyzatorom kultury, pracownikom gminnych jednostek kultury i oświaty.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Wydziale Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych, w terminie do 15 sierpnia br. Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w wydziale oraz umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy – www.swidnica.bip-gov.info.pl (prawo lokalne).

Pobierz formularz wniosku

Poprzedni artykułChodniki w remoncie i nowe parkingi
Następny artykułNagrali czwarty muzyczny krążek