Strona główna Wydarzenia Świdnica Chodniki w remoncie i nowe parkingi

Chodniki w remoncie i nowe parkingi

3

Na dziewięciu odcinkach zostanie poprawiona nawierzchnia chodników. Koszt realizacji całego zadania  to prawie 400 tysięcy złotych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stańczyk” Sp. J. 

chodnik Armii Krajowej_3

W pierwszej kolejności remontem objęty zostanie odcinek chodnika przy ulicy Dąbrowskiego od posesji nr 57 do nr 67. Następnie w kolejności wykonawca rozpocznie prace wzdłuż ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego (od posesji nr 163 do ul. Dąbrowskiego), ul. Parkowej (strona parzysta od posesji nr 6 do ul. Hetmańskiej), ul. Zwierzynieckiej (od ul. Of. Oświęcimskich do wjazdu do garaży), ul. Armii Krajowej (od posesji nr 22 do skrzyżowania z ul. Sybiraków), ul. Świerkowej (strona parzysta od nr 12 do ul. Głowackiego) oraz ul. Krakowskiej (od ul. Zamenhofa do granicy posesji przy ul. Willowej 32).

Przebudowa chodników przy ulicy Mikołaja Reja oraz Saperów przesunie się w czasie i rozpocznie najwcześniej w październiku. Spowodowane jest to pracami jakie na danych odcinkach musi przeprowadzić Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje – To nie jedyne chodniki jakie w tym roku zostaną odnowione. Dzięki poczynionym oszczędnościom we wcześniejszym przetargu i dodatkowym środkom przyznanym przez Radę Miejską, przygotowywana jest specyfikacja na remonty kolejnych 5 traktów na ulicy Zwierzynieckiej, ul. Ludwika Waryńskiego, ul. Karola Marcinkowskiego, ul. Walerego Wróblewskiego oraz ul. Mazowieckiej.

Oprócz remontów chodników planowana jest przebudowa zatoki parkingowej na terenie Osiedla Młodych Świdnicy. Przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie kilka nowych miejsc postojowych.

Poprzedni artykułKara odroczona. Galeria za trzy lata?
Następny artykułDla kogo nagroda za kulturę?