Strona główna Polityka Kara odroczona. Galeria za trzy lata?

Kara odroczona. Galeria za trzy lata?

18

Zgodnie z zawartą przed sądem ugodą, w czerwcu tego roku firma Blackrock Properties powinna zostać obciążona milionem złotych kary za niewywiązanie się z umowy. Kara została odroczona, a termin realizacji inwestycji wydłużony o trzy lata.

zaułek

6 czerwca 2012 roku ówczesne władze miasta i firma Blackrock Properties podpisały akt notarialny umowy sprzedaży nieruchomości niezabudowanych położonych w Świdnicy przy ul. Różanej, Świętokrzyskiej i Łukowej i oświadczenie o poddaniu się egzekucji.

Pod koniec maja 2015 r. firma Blackrock Properties złożyła w Urzędzie Miejskim pismo wyjaśniające, dlaczego nie może wywiązać się z powyższej umowy zagospodarowania zakupionego gruntu. Sprawą tą zajmowali się radni z komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury. – Po otrzymaniu opinii tejże komisji prezydent miasta rozważy możliwość odroczenia terminu zapłaty. Okres odroczenia zależeć będzie również od negocjacji ze spółką – mówiła w maju 2015 r. Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu Prezydent Miasta zapewniała wówczas, że zależy jej, aby inwestor wywiązał się z realizacji zadania, dlatego rozważa możliwość prolongaty – odroczenia terminu realizacji zobowiązania.

W dniu 7 lipca br. podpisano akt notarialny – aneks do umowy sprzedaży, ustanowienia hipotek i oświadczenia o poddaniu się egzekucji. Spółka Blackrock Propertis Sp. z o. o. zobowiązała się do rozpoczęcia budowy i wykonania stanu zerowego w terminie sześciu lat oraz zakończenia budowy (uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie) w terminie ośmiu lat i sześciu miesięcy licząc od dnia 7 czerwca 2012 roku. Nastąpiła więc prolongata terminu rozpoczęcia inwestycji o trzy lata. Wysokości naliczonych kar pozostały niezmienione – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułKolejny wandal w rękach Straży Miejskiej [FOTO]
Następny artykułChodniki w remoncie i nowe parkingi