Strona główna Bez kategorii Festiwalu Folkloru zawita do Świdnicy

Festiwalu Folkloru zawita do Świdnicy

0

Zespoły z Egiptu i Sri Lanki oraz rodzimy „Krąg” wystąpią 9 sierpnia w Świdnicy w ramach Festiwalu Folkloru Strzegom 2015. Na świdnicką odsłonę Festiwalu Folkloru zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury.

El-Bahr 2

W niedzielę 9 sierpnia o godz. 17.00 na deskach świdnickiego teatru wystąpi AUC Egyptian Folklore Group z Egiptu i Sawsiri Dance Academy ze Sri Lanki oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg ze Świdnicy.

AUC Egyptian Folklore Group

Zespół wystąpi w 35 osobowym składzie. W jego wykonaniu zobaczymy szeroki wybór tradycyjnych pieśni I tańców folklorystycznych z różnych części Egiptu z różnych okresów historycznych. Grupa ma już ponad 40 lat I brała z wielkim powodzeniem udział w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych CIOFF na całym świecie.

Sawsiri Dance Academy

W tym roku przyjechali do nas w składzie 16 osobowym. Występowali już w Polsce w roku 2008 i 2009. Grupa jest zarejestrowana w Ministerstwie Kultury Sri Lanki i jest rozpoznawalna w świecie przez oryginalne tańce, które wykonywali   na scenach  w USA, Japonii, Niemiec, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Tradycyjne tańce ludowe datowane są na ponad 5000 lat p.n.e. Te emocjonalne tańce przedstawiają obrzędy zbioru , a także opowieści o ludzkich losach.  Zespół występuje w bogatych, efektownych strojach z oryginalnym instrumentarium.

Wstęp na występy jest bezpłatny.

Poprzedni artykułOdkryj mroczną stronę Świdnicy
Następny artykułCo się stało z placem zabaw?