Strona główna Temat dnia Co się stało z placem zabaw?

Co się stało z placem zabaw?

15

Pełne żalu miny i smutek. -Z centrum osiedla Zawiszów w Świdnicy zniknął plac zabaw. Widziałem z balkonu, jak dzieci patrzyły na demontaż urządzeń. Dlaczego zabrano im w wakacje jedyne miejsce do zabawy? – pyta czytelnik Swidnica24.pl.

placzabaw

– Demontaż był konieczny ze względu na zły stan techniczny urządzeń – mówi Ewa Stodółkiewicz, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiszów” i dodaje, że wkrótce dzieci będą miały w zamian nowy, atrakcyjny plac zabaw. Inwestycję zrealizuje miasto przy współudziale finansowym spółdzielni.

W miejsce rozebranego placu powstanie nowy pod nazwą „Plaster Miodu”. Projekt zajął II miejsce na Zawiszowie w głosowaniu budżetu obywatelskiego, a na jego realizację zabezpieczono 180 tysięcy złotych (w tym 20 tysięcy dokłada spółdzielnia). Jak informuje Magdalena Dzwonkowska, został ogłoszony przetarg m.in. na tę inwestycję. – Do 10 sierpnia będą przyjmowane oferty na budowę trzech placów zabaw: Plastra Miodu, Kasztanowego Zakątka przed Szkołą Podstawową nr 315 i w parku przy ulicy Sikorskiego – wylicza rzeczniczka i dodaje, że ogłoszenie pojawiło się dopiero teraz ze względu na konieczność wykonania uzgodnień dotyczących m.in. własności terenów, a także wycinki części drzew. Na razie zniwelowano pierwszy z wyznaczonych pod place terenów. Realizacja zgodnie z wymogami przetargu ma nastąpić do 15 października.

/asz/

Poprzedni artykułFestiwalu Folkloru zawita do Świdnicy
Następny artykułPolkowice za mocne