Strona główna Temat dnia Dziewczynka wypadła przez okno

Dziewczynka wypadła przez okno

55

Siedmioletnia dziewczynka wypadła z okna na pierwszym piętrze. Dziecko było pod opieką nietrzeźwych rodziców. Oboje zostali zatrzymani.

policja5

Dzisiaj, 7 lipca około godziny 5.00  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali powiadomieni  przez pogotowie ratunkowe o wypadku.  Z okna w jednym z mieszkań na terenie  Świdnicy wypadło dziecko. W wyniku upadku dziewczynka doznała obrażeń ciała i zostało przewiezione do  szpitala.  Jak ustalili policjanci w mieszkaniu znajdował się również  5-letni chłopiec, którego przekazano pod opiekę babci – mówi Magdalena Ząbek z biura prasowego KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze zatrzymali rodziców dzieci 28-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę. Oboje byli nietrzeźwi. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze 7-latka  próbowała opuścić mieszkanie przez okno podczas snu jednego z rodziców. – Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalania  wszystkich okoliczności tego zdarzenia – mówi Ząbek.

Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim zachowaniem narazili dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi.

Poprzedni artykułOcal od zapomnienia
Następny artykułPolonia-Stal poznała szczegółowy terminarz III-ligi