Strona główna Temat dnia Ocal od zapomnienia

Ocal od zapomnienia

0

Czasem po prostu kręte, częściej jednak dramatyczne losy przywiodły ich do Świdnicy. To oni, ich rodzice, dziadkowie budowali po wojnie zręby polskiej Świdnicy, wciąż mając w pamięci swoje utracone, małe ojczyzny. Do rąk współczesnych świdniczan w roku 2013 trafiło wyjątkowe wydawnictwo, przygotowane staraniem Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnicki – „Moje dwie małe ojczyzny”.

książka wspomnienia

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej podjęto starania, aby wydać drugą część wspomnień pt. „Ocalić od zapomnienia” obejmującą przeżycia mieszkańców po zamieszkaniu w Świdnicy.

Poprzednie wydanie zamyka okres wojennych przeżyć, a obecnie oczekujemy opowieści o tym, jak się rodziła tożsamość mieszkańców Świdnicy w pierwszych latach w nowym miejscu na ziemi, jakim jest Świdnica – mówi Urszula Pawłowska, prezes  Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnicki i dodaje – Wspomnienia te przyczynił się do zakorzenienia, zwłaszcza młodzieży w swoich „małych ojczyznach”.

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej zwraca się do wszystkich chętnych mieszkańców Świdnicy, o przekazanie swoich przeżyć następnym pokoleniom.

Prosimy o przesyłanie prac w formie pisemnej lub zapisu elektronicznego na adres Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej, ul. Długa 33, 58 – 100 Świdnica. Zachęcamy do dołączania do tekstów zdjęć – mówi Pawłowska.

Poprzedni artykułGospodarze zwyciężają w Turnieju Nocnym
Następny artykułDziewczynka wypadła przez okno