Strona główna Bez kategorii Centrum Przesiadkowe gotowe! Ruszyły odbiory

Centrum Przesiadkowe gotowe! Ruszyły odbiory

35

Przesuwane wielokrotnie zakończenie budowy węzła komunikacyjnego w Świdnicy wreszcie stało się faktem. Dzisiaj finał prac. Rozpoczęły się odbiory techniczne, a pasażerowie już mogą szykować się na nowe, lepsze warunki korzystania z komunikacji międzymiastowej.

TP__1334

Budowa Centrum Przesiadkowego rozpoczęła się w 2012 roku modernizacją budynku dworca Świdnica Miasto. Kwestia głównego węzła komunikacyjnego została jednak ujęta całościowo i tak na dawnych terenach PKP przy ulicy Kolejowej powstał dworzec autobusowy, który został połączony z dworcem kolejowym przejściem podziemnym. Dla pasażerów autobusów czeka budynek z poczekalnią i toaletami. Do dyspozycji przewoźników będzie 9 zadaszonych peronów, z których autobusy będą odjeżdżały w czterech kierunkach – Walimia i Dzierżoniowa (2 perony), Wrocławia i Sobótki (2 perony), Legnicy, Żarowa i Strzegomia (2 perony) oraz Wałbrzycha i Świebodzic (3 perony). Na każdym stanowisku znajdują się ekrany do wyświetlania kierunków i godzin kursów.

Cała inwestycja, łącznie z przebudowa ulicy Kolejowej, miała kosztować 22 miliony złotych (w tym 14 milionów unijnego dofinansowania). Ze względu na niespodziewane trudności przy budowie tunelu pod torami, Rada Miejska przeznaczyła na inwestycję dodatkowe środki. Centrum budowała firma Skanska.

Do 12 sierpnia potrwają odbiory techniczne. Dworzec autobusowy ma zostać oddany do użytku 1 września.

Poprzedni artykułParowozem na giełdę staroci
Następny artykułSilesian Cup po raz dziesiąty!