Strona główna Bez kategorii Parowozem na giełdę staroci

Parowozem na giełdę staroci

0

Przyjemności można mnożyć! Już 2 sierpnia na świdnickim Rynku, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zagości giełda staroci i numizmatów. A na giełdę można dojechać zabytkowym pociągiem, do czego zachęca Muzeum Techniki i Kolejnictwa w Jaworzynie Ślaskiej.

TP__9084

Od początku lipca w każdą sobotę i niedzielę kursują dwa składy – Gryf i Fryderyk. Lokomotywa parowa TKt48-18 oraz dwa zabytkowe wagony osobowe Ci28 z 1928 r. realizują połączenia kolejowe na trasie Jaworzyna Śl. – Świdnica Miasto – Jaworzyna Śl. – A w Jaworzynie Ślaskiej przez cały weekend  przewodnicy oprowadzają po zabytkowej parowozowni. Po drugim przejeździe Fryderykiem o godz. 15:00 parowóz TKt48-18 wraca na bocznicę Muzeum i organizujemy wycieczki dla turystów po wewnętrznej Trasie Parowozowej – dodają muzealnicy.

Rozkład jazdy i ceny biletów. Kliknij!

Atak do udziału w niedzielnych przejazdach zachęca na portalu społecznościowym jeden z pracowników muzeum:

Serdecznie zapraszamy do udziału w niedzielnej jeździe pod hasłem – pociąg do zabytków.
Sprawa jest prosta: wsiadacie w Jaworzynie o 10:05. Kilka chwil później lądujecie w Świdnicy. Ze stacji na Rynek wraz z przyległościami gdzie giełda się dzieje, 5 min przebierania nogami.. Kupujecie stary zegar, poniemiecki nocnik lub szafę, elegancką wpinkę tudzież inny medal czy szablę i w sam raz – pięknie zdobyczami objuczeni – biegniecie na stację bo tam czeka już Fryderyk. To ten co o 13:30 odjeżdża do Jaworzyny. Następnie z 10% zniżką zwiedzacie naszą niecodzienną kolekcję taboru kolejowego. Potem wracacie do domu. Pokazujecie zdobycze żonie. Dostajecie łomot. Fanfary. Kto się pisze?!

***

GRYF

10:05 JAWORZYNA ŚL. (Stacja PKP)
10:20 ŚWIDNICA MIASTO

10:45 ŚWIDNICA MIASTO
11:00 JAWORZYNA ŚL. (Stacja PKP)

***

FRYDERYK

12:50 JAWORZYNA ŚL. (Stacja PKP)
13:05 ŚWIDNICA MIASTO

13:30 ŚWIDNICA MIASTO
13:45 JAWORZYNA ŚL. (Stacja PKP)

***

Poprzedni artykułW sobotę ostatni sparing III-ligowców
Następny artykułCentrum Przesiadkowe gotowe! Ruszyły odbiory