Strona główna Wydarzenia Żarów „Złote Dęby” po raz siedemnasty

„Złote Dęby” po raz siedemnasty

0

Lokalni artyści, społeczni działacze i pasjonaci, a wśród nich strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy śpieszą z pomocą innym ludziom i pomagają lokalnym mieszkańcom. Dziewięciu zasłużonych mieszkańców gminy Żarów zostało uhonorowanych statuetkami „Złotych Dębów”. Najwyższe gminne odznaczenia odebrali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Żarowa w piątek, 5 czerwca.

Żarów 2

„Złote Dęby” to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie od siedemnastu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło dziewięciu szczególnie zasłużonych mieszkańców gminy Żarów. Otrzymali je: Kazimierz Bordulak, Ludowy Klub Sportowy „Wierzbianka” w Wierzbnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbnej, Mrowinach, Bukowie oraz Imbramowicach, Ryszard Łękarski, Krystyna i Mieczysław Faruń, Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, która rozpoczęła dwudniowe święto miasta była również okazją do wręczenia podziękowań żarowskim krwiodawcom, którzy oddali ponad 40 litrów krwi. Gratulacje od burmistrza Leszka Michalaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Koniecznego odebrało osiemnastu zasłużonych krwiodawców.

Burmistrz  w trakcie uroczystości wręczył również promesy na dofinansowanie prac konserwatorskich dla parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach i pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zastrużu.  Pieniądze zostaną przeznaczone na remont zabytkowych figur w kościołach – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

Poprzedni artykułŚwidnica w centrum uwagi [PRACOWNIA MIAST]
Następny artykułPiłkarze z Gimnazjum nr 4 najlepsi w województwie