Strona główna Bez kategorii Zamiast plaży będzie kładka

Zamiast plaży będzie kładka

8

Jak już informowaliśmy, nie zostanie zrealizowany projekt plaży nad rzeką Bystrzycą, który uzyskał największe poparcie dzielnicy Kraszowice w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Za przewidziane na ten cel 100 tysięcy złotych zostanie wybudowana  kładka nad rzeką. To wynik ankiety, przeprowadzonej przez obecne władze miasta. Dodatkowo zyskają także place zabaw.

plaza

Rzecznik prasowy UM Magdalena Dzwonkowska informuje, że 11 maja prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z mieszkańcami Kraszowic, aby przedstawić zakres inwestycji, jakie będą realizowane w tej części miasta w najbliższym czasie. Przedyskutowano również kontrowersyjny projekt tzw. plaży przy rzece – negatywnie zaopiniowany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Projekt wzbudził wątpliwości zarówno mieszkańców, jak i władz miasta. Zaproponowano więc inne sposoby wykorzystania 100 tys. zł przyznanych w budżecie obywatelskim dla dzielnicy Kraszowice. Mieszkańcy otrzymali ankiety i możliwość wskazania zadania do realizacji. Wybierali spośród następujących pomysłów, zgłoszonych podczas spotkania:
– modernizacja placu zabaw u zbiegu ulic Kraszowickiej i Przyjaźni,
– zorganizowanie placu zabaw i siłowni na powietrzu w parku przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Przyjaźni,
-przygotowanie dokumentacji związanej z realizacją kładki – przejścia pieszo-rowerowego przez rzekę Bystrzyca.

Mieli także możliwość zgłoszenia innych projektów, nie ujętych na liście. W ankiecie udział wzięło 263 mieszkańców Kraszowic, którzy większością głosów (141) – wybrali trzecie zadanie. Jak podkreślano już na spotkaniu – realizacja kładki, czyli przejścia pieszo rowerowego przez rzekę Bystrzycę, to inwestycja na którą czekają od lat. Miasto zleciło już przygotowanie wstępnej koncepcji budowy kładki. Rozpatrywane są trzy możliwe lokalizacje.
Jak dodaje Dzwonkowska, prezydent Beata Moskal-Słaniewska podjęła decyzję, że zrealizowane zostaną również pozostałe dwa zadania, które otrzymały następującą liczbę głosów: zadanie nr 2 – 98 głosów i zadanie nr 1 – 18 głosów. Sześć ankiet zostało uznanych za nieważne.

/UM, opr. red./

Poprzedni artykułBiegiem na wieżę ratuszową [FOTO]
Następny artykułZmiany w tabeli Pucharu Narodów