Strona główna Sport Jeździectwo Zmiany w tabeli Pucharu Narodów

Zmiany w tabeli Pucharu Narodów

0

Po próbie terenowej czwartego etapu Pucharu Narodów rozgrywanego w Morawie jeździeckiego Strzegom Horse Trials, w klasyfikacji drużynowej na prowadzenie wyszła Wielka Brytania (146,30 pkt), ustępując miejsca Australii (152,7). Na trzecim miejscu jest Szwecja (276,50 pkt). Dzisiejszy dzień wyłonił także zwycięzcę konkursu CI-long1*.

sht

Czwarty dzień Strzegom Horse Trials 2015 rozpoczął się kwadrans po 8:00 od próby terenowej CI-long2*. Później na cross wyjechali zawodnicy startujący w ramach Pucharu Narodów i „trzech długich gwiazdek”. Dzień zakończyliśmy próbą skoków przez przeszkody, która wyłoniła zwycięzcę CI-long 1*. To Karin Donkers dosiadająca Quartz de la Ferme, prowadząca od pierwszego dnia w tym konkursie z wynikiem 36,50 punktów karnych. Drugie miejsce wywalczył Michael Jung na 6-letnim fischerIncantas (41,10 pkt.) zamieniając się miejscem z Kathariną Tietz startującą na Lucky Comeback (44,90 pkt.).

Sobotnia próba terenowa „dwóch długich gwiazdek”, podobnie jak wczorajsza CI-short2*, była bardzo wymagająca zarówno dla jeźdźców, jak i koni. Tylko osiem par pokonało trasę w normie czasu. Wśród nich Anna Siemer z Niemiec, której zapewniło to awans na drugie miejsce z łącznym wynikiem (40,80 punktów karnych). W konkursie prowadzi reprezentantka Niemiec Nadine Marzahl na Valentine 18 (40,10 pkt). Trzeci jest Australijczyk Andrew Hoy na The Blue Frontier (40.90 pkt). Normy czasu nie przekroczył także Jan Kamiński, ten młody zawodnik startuje na ogierze polskiej hodowli, Benaresie. Po próbie terenowej jest aktualnie na trzynastym miejscu z wynikiem 54,10 punktów karnych. To jednocześnie najlepszy wynik ze wszystkich Polaków startujących w tym konkursie.

Za nami także próba crossu najważniejszego konkursu Strzegom Horse Trials 2015, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów. Cross okazał się niezwykle trudny. Aż czternastu zawodników nie przekroczyło końcowych celowników i tylko dwóch pokonało trasę w normie czasu. Udało się to między innymi Australijczykowi Christopherowi Burtonowi startującemu na 13-letnim Haruzac, który tym samym objął prowadzenie w konkursie, wyprzedzając o niecały punkt (43,60 punktów karnych) liderkę konkursu Karin Donkers z Belgii na Fletcha van 't Verahof (44,20 pkt). Trzecie miejsce należy do Andrew Hoya z Australii (46,70 pkt.).

Po próbie terenowej czwartego etapu Pucharu Narodów, w klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu Wielka Brytania (146,30 pkt). Na drugim miejscu Australia (152,7), a na trzecim Szwecja (276,50 pkt).

Ostatni na trasę crossu wyjechali w sobotę zawodnicy „trzech długich gwiazdek”. Michael Jung, obecny wicemistrz świata, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich, nie dał się pokonać i nadal prowadzi w konkursie, zajmując pierwsze i drugie miejsce z wynikiem odpowiednio: 38,00 punktów karnych na fischerTakinou i 43,40 pkt na Halunke FBW. Trzecia jest Julia Krajewski startująca na Samourai du Thot z łącznym wynikiem po dwóch próbach 45,60 pkt. Podobnie jak poprzednie dzisiejsze crossy, ten również nie był łatwym zadaniem dla zawodników. Dwa przejazdy w normie czasu, sześć rezygnacji i osiem eliminacji, to statystyka próby terenowej CI-long3*. Dziś przed jeźdźcami ostatni test – próba skoków przez przeszkody. Przyjmując najprostszy scenariusz, w którym Michael Jung będzie miał na parkurze tylko jedną zarzutkę, możemy śmiało powiedzieć, że znamy już zwycięzcę tego konkursu.

Niedziela to ostatni dzień tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials. Cała uwaga będzie skupiona na parkurze, gdzie odbędą się finałowe próby trzech konkursów, między innymi CICO3* NC, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów.

Poprzedni artykułZamiast plaży będzie kładka
Następny artykułFundacja poda przedstawicieli Świdnicy do prokuratury