Strona główna Bez kategorii Szukają ludzi do pracy w Lipsku

Szukają ludzi do pracy w Lipsku

1

Już jutro, 11 czerwca po raz drugi startuje objazdowa akcja promująca oferty pracy w regionie miasta Lipsk dla wykwalifikowanych pracowników

zdjęcie

Organizatorem jest Invest Region Leipzig GmbH – firma zarządzana przez Miasto Lipsk, a dokładnie przez Izbę Przemysłowo-Handlową i władze dzielnicy północnej Saksonii i Lipska. Odpowiada ona za marketing krajowy oraz międzynarodowy, rozwój biznesu relokacji i rekrutację wykwalifikowanych pracowników dla regionu Lipsk. „ Naszym celem jest zwrócenie uwagi wysoko wykwalifikowanych pracowników na rynek pracy północnej Saksonii. Chcemy kontynuować sukces, który odnieśliśmy w roku 2014” – wyjaśnia Lutz Thielemann, dyrektor zarządzający Invest Region Leipzig GmbH.

Największymi pracodawcami w regionie Lipska są Porsche, BMW, DHL, a także Siemens, Dow Chemical, Telekom oraz Villeroy & Boch. Firmy te i wiele innych szukają przede wszystkim doświadczonych pracowników z branży technicznej, logistycznej, nauk przyrodniczych, a także z branży gastronomicznej i rzemieślniczej. Na oferty pracy liczyć mogą również absolwenci i uczniowie.

Okolice Lipska to teren idealny do życia o wysokiej jego jakości, korzystnych warunkach mieszkania wśród różnorodnego kulturowo społeczeństwa. Co więcej, tereny Saksonii nie są położone z dala od Polski, co może być istotne dla wielu potencjalnych pracowników i ich rodzin.

Podczas promocyjnych objazdów zainteresowane osoby będą mogły zaczerpnąć istotnych informacji oraz zapoznać się z konkretnymi ofertami pracy również na stronie internetowej www.work-in-leipzig.de.

Podczas promocji na stoisku obecna będzie osoba polskojęzyczna.

Program objazdu:

11.06.2015 r. CH Świdnicka Galeria, Świdnica

 12.06.2015 r. ul. Złotoryjska, Legnica

 13, 14, 15.06.2015 r. Szewska 10, Wrocław

16.06.2015 r. CH TURAWA PARK, Opole

 17, 18.06.2015 r. Plac przed wejściem do CH Solaris, Opole

 19.06.2015 r. Cuprum Arena, Lubin

 20, 21.09.2015 r. Rynek, Wałbrzych

 22, 23.09.2015 r. Rynek, Jelenia Góra

Poprzedni artykułRajd o kropelce po wakacjach
Następny artykułPaw złapany. Ksiądz go nie chce!